Bliźniak zastępczy…

1
751
views

czyli Jarosław po przemówieniu “Do braci Moskali”
Oto Jarosław odmieniony. W przemówieniu do przyjaciół Moskali zobaczyliśmy kogoś zgoła odmiennego od osobnika, którego dobrze poznaliśmy przez te wszystkie lata.

Zrównoważonego, rozsądnego, mówiącego zdania bez podszytej nienawiści. Nie straszącego układem lub układami. Nie szerzącego nienawiści. Nie dzielącego na tych co byli po tej stronie płota a nie po innej. Nie rozpamiętującego przeszłości nie najróżowszej przecież.

Zobaczyliśmy polityka, śmiem powiedzieć męża stanu. Poważnego. Nawet rzekłbym dobrotliwego.

W każdym razie zupełnie nie przypominającego Jarosława Kaczyńskiego jakiego znamy. Totalnie inny człowiek. Neofita.

Już nawet rysunki o tym powstały. Przekrój oraz Tygodnik Powszechny kreską Raczkowskiego a także Wichrowskiego pokazały, że one też nie wierzą. Nikt chyba nie wierzy w cudowną przemianę Jarosława K.

Ja rozumiem katastrofa I szok wywołany nią potrafią zupełnie człowiekowi poplątać w głowie. Ale chyba nie aż tak. Jestem pewien na 99,99999999999999999999999999999% a resztę zostawiam na wypadek gdybym się mógł mylić ” humanum errare est (czy jakoś tak). Ale to jest prawdopodobieństwo, zupełnie identyczne że jak podrzuci się monetę I ona spadnie na beton to stanie kantem, a nie obróci się ani na reszkę ani na orzełka…

Nie będę się rozmijał ze zdaniem ogółu jeśli powiem, że gdyby po poprzednich wyborach parlamentarnych Jarosław był taką osobą na jaką pozuje teraz to zapewne jeszcze do dziś byłby premierem, z wicepremierem Rokitą lub Tuskiem, albo nawet obydwoma.

Ale ja nie dałem się zwieść. Ja wiem co się stało.

Jarosław Kaczyński chce się upodobnić do Bronisława Kaczyńskiego. To w istocie posunięcie genialne. Wiwat sztab wyborczy Jarosława Kaczyńskiego!

Nikt by na to nie wpadł ” tylko WY. Chylę czoła!

Ale i mnie należą się słowa pochwały. Przejrzałem waszą grę! Chcieliście tak upodobnić Jarosława do Bronisława, żeby nikt nie nie mógł ich rozpoznać i w ten sposób zapewnić sobie wygraną.

Z-bliźniakowić Jarka do Bronka, żeby ich nie rozróżnić.

Nie ze mną takie numery Bruner!

Teraz wam się już nie uda!

Pozdrawiam

ZD.pl Naczelny DE- szyfrant tych wyborów

Artur Pomper

1 KOMENTARZ