Nawigacja dla każdej platformy telefonicznej

0
731
views

Na polskim rynku pojawiło się oprogramowanie nawigacyjne Sygic Mobile Maps 10 działające w systemach operacyjnych: Windows Mobile, Symbian, Android, Maemo, Bada, iPhone oraz Linux.

Program może być wykorzystywany zarówno na smartfonach jak i przenośnych urządzeniach typu PDA, PND i MID z systemami Windows CE, Windows XP/Vista lub Linux.

Aplikacja oferuje opcje widoku 2D/3D, „inteligentne wyszukiwanie”, nawigację głosową w 20 językach, w tym polskim, ostrzeganie o fotoradarach, ograniczeniach prędkości, przejazdach kolejowych, a także asystenta pasa ruchu.

Dostawcą map Europy jest Tele Atlas i Navteq. Dostęp do internetu nie jest konieczny, ale system drogowy zbiera na bieżąco informacje o korkach, awariach i utrudnieniach na drodze. Na podstawie uzyskanych informacji program może wyznaczyć najszybsze połączenia drogowe. Dotknięcie paska informacji na ekranie urządzenia powoduje wyświetlenie menu informowania o patrolach lub wypadkach w obecnej lokalizacji, które przesyłane są na centralny serwer, a następnie do urządzeń wszystkich użytkowników znajdujących się w pobliżu.

Wśród funkcji można znaleźć także możliwość wybrania punktu POI i bezpośredniego połączenia telefonicznego np. w celu rezerwacji. Program odnajdzie też najbliższy parking punktu docelowego i najszybszą drogę dojazdu. Wyszukiwanie obejmuje wszystkie nazwy wieloczłonowe zawierające wpisane słowa. Program umożliwia też nawigację w tunelach, w których brak sygnału z satelitów, na podstawie szacunkowej prędkości samochodu.

Za granicą przydatne mogą okazać się informacje takie jak limity prędkości, dopuszczalny poziom alkoholu, konieczność włączania świateł, prefiks telefoniczny, rodzaj waluty, liczba mieszkańców i używane jednostki. Można też sprawdzić pogodę lub dokonać konwersji miar.

Sygic Mobile Maps 10 z mapą całej Europy dostępny jest od czerwca w cenie 299 zł. Lista modeli telefonów obsługiwanych przez aplikację dostępna jest tutaj.

www.ecoportal.getfocus.pl/