Stan zakocenia

0
784
views

,,Stan zakocenia” jest pierwszym niezależnym dokumentem podejmującym temat obecności bezdomnych zwierząt, w szczególności kotów w przestrzeni miejskiej.

Według jednej z bohaterek filmu, vice-prezeski Fundacji ,,Zwierzęta Krakowa” prof. Anny Nehring w samym Krakowie żyje bezdomnie i cierpi kilkaset tysięcy kotów. Czym jest stan zakocenia? Stanem umysłu, który nie pozwala na obojętność wobec cierpienia zwierzęcia, stanem, w którym dostrzega się życie tętniące na wysokości przebiegającego kota, a czasem – stanem zakochania w kotach.
Stan zakocenia to także stan nasycenia miasta koloniami bezdomnych kotów – te bowiem można spotkać wszędzie, zarówno na trawnikach jak i na ulicach, w parkach, na śmietnikach i w piwnicach. Stan zakocenia to także stan za…grożenia dla kotów w mieście, które dla dzikich zwierząt nie jest ani naturalnym ani przyjaznym środowiskiem.

Dokument opowiada historie osób zaangażowanych w pomaganie bezdomnym kotom. Są to: aktywistki i aktywiści organizacji pozarządowych, karmicielki i karmiciele, właściciele/ki domów tymczasowych, przedstawiciele/ki instytucji, które są pozytywnie nastawione do zwierząt oraz osoby aktywne zawodowo, którym udaje się łączyć pracę z pomocą zwierzętom.

Reżyseria: Joanna Wydrych
Scenariusz: Paulina Skotnicka, Joanna Wydrych
Rok produkcji: 2010