Pierwszy powiew zimy

0
760
views

Już dziś Bydgoszczanie mieli swoje pierwsze tegoroczne spotkanie z zimą i śniegiem, czy możemy spodziewać się go w ciągu kilku najbliższych dni? Zgodnie z najświeższym komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazujemy państwu prognozę na najbliższy weekend.

Bieżąca sytuacja baryczna

W nocy na północy Polski zachmurzenie całkowite i duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. W strefie brzegowej opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6°C, -4°C w rejonach podgórskich, do -3°C, 0°C na pozostałym obszarze kraju, cieplej jedynie w strefie brzegowej, do 2°C. Wiatr umiarkowany, początkowo okresami porywisty, na Pomorzu dość silny do 50km/h, porywisty, w porywach na wybrzeżu do 70km/h, z kierunków zachodnich.

Czwartek 25.11.2010

W dzień na północy Polski zachmurzenie duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie w północnej części Polski. W strefie brzegowej opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2°C, 0°C w rejonach podgórskich, do 0°C, 3°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na południu słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, w strefie przybrzeżnej porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy na północy Polski zachmurzenie całkowite i duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i w centrum kraju okresami opady śniegu. W strefie brzegowej miejscami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -6°C, -4°Cw rejonach podgórskich, do -3°C, -1°C na pozostałym obszarze kraju, cieplej jedynie miejscami w strefie brzegowej do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr okresami porywisty, z kierunków północnych.

Piątek26.11.2010

W dzień na północy i zachodzie Polski zachmurzenie duże i miejscami opady śniegu, a w strefie brzegowej miejscami opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby z kierunków południowych, na Pomorzu z kierunków północnych, a na zachodzie kraju zmienny.

Sobota 27.11.2010

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami śniegu. Temperatura minimalna -3°C, -2°C, tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej 1°C.

IMGW