Wiele w jednym, czyli czas na komputer all-in-one

0
688
views

Wiele w jednym, all-in-one – komputery stają się wszechstronne jak nigdy dotąd, choć są również coraz bardziej wyspecjalizowane.

– Komputerów używamy zarówno w pracy, jak i w rozrywce, w domu; w czasie wakacji są spotykane i na jachtach, i w powietrzu, i nawet pod wodą. Trudno sobie wyobrazić miejsce i dziedzinę życia, w której komputery nie byłyby stosowane w dzisiejszych czasach – mówi Marek Borówka, dyrektor generalny Lenovo Technology Polska.


– Komputery typu all-in-one w segmencie konsumenckim są konfiguracyjnie bardzo różne. W zależności od konfiguracji, taki komputer może mieć różne zastosowania: przeglądanie Internetu, wysyłanie i odbieranie poczty, po funkcje multimedialne – wyjaśnia Piotr Loda z Lenovo Technology Polska. – Komputer z wbudowanym tunerem TV może posłużyć jako telewizor, załóżmy, że w kuchni, gdzie można sobie wiadomości bardzo szybko przeglądać. Komputer tego typu może zainteresować i gracza. Zewnętrzne karty grafiki, mocne konfiguracje, mocne procesory, duża ilość pamięci – to stwarza taki komputer jako idealną maszynę multimedialną.

Jak można wykorzystać nowoczesny komputer?
– To, do jakiego celu komputer w domu zostanie wykorzystany, jest tak naprawdę ograniczone tylko przez fantazję użytkownika – mówi Tomasz Byskosz, marketing menager z firmy Lenovo Technology Polska. – Może być to domowe centrum rozrywki, przy którym bawi się cała rodzina, ogląda filmy, zdjęcia, surfuje. Jest to komputer stacjonarny, znaczy, że ma swoje miejsce w domu. Jeśli jest to notebook, może funkcjonować w dowolnym miejscu, poczynając od biurka, kończąc na sypialni, gdzie można wspólnie oglądać seriale czy filmy z VOD on line.

Komputery to jednak również narzędzia pracy….
– Serie biznesowe mają swoje odzwierciedlenie w komputerach all-in-one. Typowy Office, wszędzie tam, gdzie prace biurowe są bardzo ważne: Internet, pakiet biurowy, pisma, faksy itd.. Taki all-in-one zajmuje bardzo mało miejsca, a jest tak samo wydajny, jak komputer standardowy, desktop, tower, jakikolwiek inny – twierdzi Piotr Loda.

– Dużo zależy od tego, do czego użytkownik będzie chciał wykorzystać komputer bardziej. Jeśli do multimediów, czy do efektywnej pracy graficznej, wtedy bardziej potrzebuje komputera większego, o dużym ekranie, z kartami graficznymi o większej wydajności. – mówi Paweł Skultecki z Lenovo Technology Polska. – Natomiast zupełnie inną sytuację będziemy mieli, jeżeli użytkownik będzie chciał urządzenia przenośnego, gdy bardzo często komputer wędruje z nim do klienta, czy użytkownik często podróżuje. Wtedy szuka się czegoś mniejszego, co daje większą przenośność i jeszcze większą mobilność.

Na różnorodność komputerów zwraca uwagę Marek Borówka, dyrektor generalny Lenovo Technology Polska:

– Specjalizacja jest do tego stopnia posunięta, że jest komputer, który stanowi objazdowe kino domowe, z subwooferem, z głośnikami dla ludzi, którzy używają komputerów bardziej w kierunku rozrywki; to są te największe, gdy chodzi o rozmiary, komputery. Z drugiej strony najmniejsze, dziesięciocalowe, mieszą się spokojnie do torebki damskiej i potrafią wytrzymać na jednej baterii kilka godzin nawet.

Dla ZD.pl, www.prasowe.com