Niemieckie firmy liczą na Polaków

0
797
views

Niemieccy pracodawcy liczą, że otwarcie rynku pracy rozwiąże ich problemy. „PB” donosi, że według badania firmy doradztwa personalnego Otto, 43% niemieckich firm twierdzi, że polscy specjaliści rozwiążą im problem wakatów.

W polskich robotnikach takie nadzieje pokłada 37% pracodawców. 74% firm twierdzi, że ma wobec Polaków takie same oczekiwania zawodowe jak w stosunku do Niemców. Niewiele mniej – 71% -przekonuje, że powinno się im płacić po równo.

Co czwarta firma chce powierzać pracownikom z Polski inne zadania niż rodakom i uważa, że Polacy powinni zarabiać mniej – czytamy w „PB”.

„PB” dotarł do wyników badania, jakie na zlecenie Xeliona przeprowadził Instytut Badania Opinii Homo Homini, z których wynika, że doradcy finansowi nie badają sytuacji połowy klientów.

Dlatego aż 60% Polaków nigdy lub rzadko realizuje ich rekomendacje. Wyniki badania są alarmujące, ponieważ chodzi przecież o ogromne kwoty pieniędzy.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w marcu zakupy przeciętnego Kowalskiego były o 4,3% droższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

To najwyższy wskaźnik inflacji od września 2008 r. i dwukrotnie wyższy niż pół roku temu – informuje „PB”.

ródło informacji: www.pb.pl