Podejrzanych pseudokibiców przybywa

0
752
views

Policja. Funkcjonariusze policji i prokuratorzy z Bydgoszczy pracuję nad sprawą związaną z burdą na stadionie „Zawiszy” podczas Pucharu Polski.
W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 87 osób usłyszało zarzuty. Na podstawie  materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dotyczą one; wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 82 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych także poręczenia majątkowe. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej policji, kilka osób po rozpoznaniu się, stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy.
– Ostatniego dnia sierpnia do prokuratury w Bydgoszczy stawił się mieszkaniec Gniezna, a na początku sierpnia w prokuraturze w Warszawie pojawił się mieszkaniec podwarszawskiej miejscowości Józefosław. 26-latek i 33-latek usłyszeli zarzuty wtargnięcia na murawę boiska podczas meczu na bydgoskim stadionie – informuje kom. Monika Chlebicz, rzecznik KWP w Bydgoszczy.
Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują policjanci głównie z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.