Trzynaście kilogramów marihuany

0
683
views

Policja. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakończyli śledztwo, nad którym pracowali od początku roku. Tym samym przerwali narkotykowy szlak wiodący z Holandii do Polski i Włoch.
Grupie dilerów udowodnili 6 transportów; 13 kilogramów marihuany i kilograma amfetaminy.
– Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie dotyczącej grupy dilerów narkotykowych – informuje Kamila Ogonowska, z zespołu prasowego KWP. – Wszystko rozpoczęło się w nocy z 14 na 15 stycznia. Wtedy na podstawie policyjnych ustaleń, straż graniczna w okolicach Krosna Odrzańskiego, w województwie lubuskim na gorącym uczynku zatrzymała mężczyznę (29 l.) oraz kobietę (23 l.).
W bagażniku mercedesa, którym podróżowała para funkcjonariusze znaleźli butlę gazową, a w niej 1,5 kg marihuany oraz 1 kg amfetaminy. Sprawę przejęli
kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Kolejne zbierane przez policjantów dowody i uzyskiwane informacje pozwoliły na zatrzymanie jeszcze 4 osób: dwóch bydgoszczan w wieku 34 l. i 25 l., a także 22-latka i 24-latkę oboje z województwa lubuskiego. Jak ustalili śledczy, szlak przemytniczy wiódł z Holandii do Polski i do Włoch. W sumie udowodniono zatrzymanym 6 transportów około 13 kg marihuany i 1 kg amfetaminy. Pięciorgu z nich na podstawie zgromadzonych przez kryminalnych dowodów prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanym związku przestępczym oraz przywozu i wywozu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających. Oznacza to, że za kratkami mogą spędzić do 15 lat. Mieszkanka województwa lubuskiego odpowie za złamanie art. 56 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.Tylko z zabezpieczonych w połowie stycznia narkotyków, mogło trafić na czarny rynek ponad 12,5 tys. porcji marihuany wartej co najmniej 21 tys. zł. Z amfetaminy natomiast blisko 1000 porcji na kwotę prawie 9 tys. zł.
Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 2 samochody należące do grupy oraz blisko 4 tys. zł.