Makrum z udziałem Luksemburga

0
744
views

Inwestycje. Prezydent Bydgoszczy podpisał porozumienie w sprawie przebudowy układu drogowego wokół Centrum Makrum.

Prezydent Rafał Bruski oraz Rafał Jerzy, prezes Makrum Development Sp. z o.o., podpisali umowę, w której szczegółowo zostały uregulowane zakresy wykonawcze i technologiczne przebudowy układu drogowego wokół Centrum Handlowego Makrum.

– Zrobiliśmy kolejny krok zbliżający nas konsekwentnie do wyraźnie widocznego już na horyzoncie celu – otwarcia Centrum Makrum – oświadczył Rafał Jerzy. – Ustaliliśmy, jaki zakres robót bierze na siebie Miasto Bydgoszcz, a jaki inwestor, czyli Makrum Development. To sukces, ale i wyzwanie.
Przedmiotem umowy jest określenie zakresu prac projektowych wraz z uzgodnieniami i opiniami związanymi z koniecznością przebudowy układu komunikacyjnego (dróg publicznych) bezpośrednio wywołaną realizacją Centrum oraz prac projektowych związanych z poszerzeniem przebudowy układu drogowego leżącego w pobliżu Centrum, którymi zainteresowane jest Miasto. Wykonanie i koszt projektów w obu zakresach leży po stronie inwestora.
 W ramach inwestycji przebudowane(poszerzone, wzbogacone o ścieżki rowerowe i chodniki) zostaną:

–  skrzyżowanie ulic Kamienna – Gdańska – Artyleryjska
–  ulica Kamienna na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Sułkowskiego
–  skrzyżowanie ulic: Kamienna – Sułkowskiego
–  ulica Kamienna na odcinku od ul. Sułkowskiego do ulicy Wyszyńskiego
–  ulica Sułkowskiego na odcinku od ul. Kamiennej do ul. Dwernickiego
–  skrzyżowanie ulic: Sułkowskiego – Dwernickiego
–  ulica Dwernickiego na odcinku od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej
–  skrzyżowanie ulic: Gdańska – Dwernickiego
–  ul. Gdańska na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Kamiennej

Wybudowane będą także określone w planach sytuacyjnych zjazdy publiczne oraz tunel prowadzący do Galerii Makrum.
Ponadto, Makrum Development podpisało list intencyjny z potencjalnym nabywcą udziałów w tej spółce.
– Partner, z którym rozmawiamy, to doświadczona na rynku nieruchomości komercyjnych spółka z Luksemburga – wyjaśniał Rafał Jerzy. – Chcę jednak stanowczo podkreślić, iż planowana sprzedaż udziałów w spółce nie oznacza w żadnym wypadku naszego wyjścia z projektu. Wręcz przeciwnie: pozostaniemy zaangażowani do końca w jego realizację. Ważne jest zachowanie ciągłości procesów deweloperskich oraz nasza znajomość rynku lokalnego.
Największe centrum handlowe w Polsce powstaje na terenie osiedla Leśnego(fabryka Makrum). Obecnie trwają prace rozbiórkowe na 9-hektarowej działce u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego. Wyburzono już 13 budynków.

Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 57 000 metrów kwadratowych. Na ponad 30 000 metrach dwupoziomowej galerii znajdzie się 180 sklepów, w tym salony najlepszych krajowych i międzynarodowych marek we wszystkich kategoriach.
Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie podziemny parking na 1 600 miejsc.

grafika Arkadiusz Kręcicki