Bulwar potrzebuje zmian

1
770
views

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy torunianie mieli okazję wypowiedzieć się w kwestii przyszłości Bulwaru Filadelfijskiego nad wisłą. Konsultacje społeczne „Przyszłość Bulwaru Filadelfijskiego” przeprowadzone zostały z inicjatywy Urzędu Miasta.

Za podstawowe metody badawcze posłużyły ankiety, konsultacje przy mapie, spacery badawcze, spotkania z mieszkańcami oraz organizacjami pozarządowymi – łącznie, ponad 800 osób wyraziło swoją opinię. Z raportu podsumowującego akcję wynika jednoznacznie, że Bulwar stanowi istotną przestrzeń, tak dla Torunia, jak i jej mieszkańców.

Uczestnicy ankiety za największy problem uznali niedogodności związane z infrastrukturą( zbyt mała ilość ławek, toalet, kłopotliwe połączenie ze starówką). Mieszkańcy w rewitalizacji upatrują szansy na wykorzystanie potencjału miejsca. Bulwar, zdaniem torunian powinien być przestrzenią z wydzielonym kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym, ze wzbogaconą o kawiarnie ofertą gastronomiczną. Większość respondentów zwracała również uwagę na niewystarczające spożytkowanie obszaru samej linii brzegowej, stąd w wypowiedziach często pojawiał się pomysł na utworzenie mariny w miejsce przystani AZS.

Konsultacje społeczne oraz sporządzony na ich podstawie raport wytyczają pożądany kierunek zmian, są cenną wskazówką dla urzędników i projektantów, którzy w przyszłości będą wdrażać idee modernizacyjne w życie. Na podsumowaniu konsultacji przedstawiciele władz zapowiedzieli, że najwcześniejszy termin rozpoczęcia prac na Bulwarze przypada na 2014 rok.

Bulwar Filadelfijski potrzebuje zmian, po rewitalizacji powinien przeistoczyć się w teren atrakcyjny i przyjazny, przyciągający uwagę turystów i chętnie odwiedzany przez mieszkańców.

 

Dominika Majewska

1 KOMENTARZ

  1. no genialne. odkrycie stulecia. Bulwar stanowi istotną przestrzeń, tak dla Torunia, jak i jej mieszkańców.

    :/

    jak na taki wniosek poszło tyle pieniędzy to ja się powieszę chyba…

    ps. Wisła pisze się z wielkiej litery…