XX finał WOŚP

0
821
views

W tym roku po raz kolejny rusza akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 8 stycznia każdy z nas będzie miał możliwość przyczynić się do uśmiech na czyjejś twarzy. W każdym mieście będą organizowane specjalne sztaby, gdzie wolontariusze będą przyjmować oferowaną pomoc.

Towarzyszyć temu będą liczne koncerty.
W tym roku celem przewodnim jest pomoc noworodkom oraz ich mamom chorym na cukrzycę. W dziedzinie ratowania życia małym dzieciom pojawiają się co raz nowsze technologie. Respiratory z systemem automatycznej regulacji tlenu, inkubatory hybrydowe czy zaawansowane monitory funkcji życiowych ułatwią pierwsze dni życia noworodków. WOŚP w tym roku chce wspomóc walkę z chorobą XXI wieku-cukrzycą. Dzięki pompom insulinowym jakie będą zakupione po akcji, chore kobiety będą miały większe szanse urodzić zdrowe dzieci.
W sierpniu minionego roku Millward Brown przeprowadził badania dotyczące opinii Polaków co do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 97% Polaków zna fundację. Co więcej ponad 70% społeczeństwa ma świadomość tego, że akcja WOŚP pracuje cały rok. Przykładem tego są szkolenia udzielania pierwszej pomocy w szkołach jak i szkolenia dla wolontariuszy Przystanku Woodstock w Szadowie-Młyn. Słowa kojarzące się z tą akcją to przede wszystkim: wrażliwość, pieniądze, zaufanie, pomoc.

W Warszawie podczas XX finału WOŚP , który odbędzie się na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki zagrają m.in. Czerwone Gitary, Dżem, Arka Noego. O godź.13:45 wyruszy specjalny maraton pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Natalia Mikoda