Amerykańscy kongresmeni u prezydenta

0
697
views

Grupa kongresmenów i dyplomatów amerykańskich odwiedziła Toruń 13 stycznia 2012 r. Podczas spotkania z prezydentem Michałem Zaleskim rozmawiano o korzyściach, jakie może odnieść nasze miasto w związku ze stacjonowaniem w Toruniu baterii Patriotów i obecnością amerykańskich żołnierzy.

Do Torunia przyjechali wysokiej rangi członkowie amerykańskiego Kongresu: Mark Kirk, republikański senator z Illinois, członek Senackiej Komisji Budżetowej, która decyduje o wszystkich wydatkach rządu federalnego oraz Mike Quigley, członek Izby Reprezentantów i najwyższy rangą przedstawiciel partii republikańskiej w Podkomisji ds. Wojskowych Projektów Budowlanych i Weteranów. Towarzyszyła im grupa współpracowników i przedstawicieli ambasady USA w Polsce.

Goście przebywają w Polsce od 10 do 14 stycznia. Podczas swojej wizyty spotkają się m. in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, prezydentem Lechem Wałęsą oraz członkami Amerykańskiej Izby Handlowej. Odwiedzą też miejscowość Redzikowo koło Słupska, braną pod uwagę jako lokalizacja amerykańskiej bazy lotniczej, która ma być częścią systemu obrony przeciwrakietowej.

Więcej na: torun