Nagrody Grammy w cieniu śmierci Whitney Houston

0
835
views

W cieniu sobotniej śmierci Whitney Houston rozdane zostaną doroczne 58. nagrody Grammy. Wyróżnienia te w muzyce są przyrównywane do filmowych Oskarów. Po śmierci Whitney Houston organizatorzy postanowili zmienić program ceremonii wręczenia nagród.

Whitney Houston – amerykańska piosenkarka, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka – zmarła w jednym z hoteli w Beverly Hills. Miała 48 lat. Przyczyny jej śmierci nie są na razie znane.

Jak poinformował rzecznik tamtejszej policji porucznik Mark Rosen, o godzinie 15:43 policja w Beverly Hills otrzymała telefoniczną prośbę o pomoc medyczną z hotelu Beverly Hilton. Policjanci przyjechali na miejsce w ciągu około dwóch minut. W pokoju na czwartym piętrze pracownik hotelowej ochrony podejmował już próby reanimacji.

Jednak o godzinie 15:55 Whitney Houston została uznana za zmarłą. Porucznik Rosen powiedział, że nie ma śladów, które mogłyby wskazywać na to, że śmierć piosenkarki była wynikiem przestępstwa. Policja prowadzi jednak rutynowe śledztwo.

Miała wszystko - urodę i wspaniały głos; to smutne,
że te dary i zdolności nie przyniosły jej takiego szczęścia,
jakie dawały nam
                 Barbra Streisand

 

IAR, PAP