Polskie i ukraińskie gwiazdy zagrają dla domów dziecka

0
702
views

29 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się charytatywny mecz z udziałem byłych sportowców i przedstawicieli show-businessu obu krajów.

Pieniądze zebrane podczas meczu będą przeznaczone dla Domu Dziecka nr 1 w Warszawie, a także placówki „Malatko” w Kijowie, co po polsku znaczy „Maluszek”.

Organizatorką akcji jest Weronika Marczuk, która nie kryje podekscytowania nadchodzącym wydarzeniem: Cieszę się, iż w końcu się udało. Marzyłam o zorganizowaniu takiego wydarzenia, gdyż moja dusza jest na wpół polska i na wpół ukraińska.
Jak stwierdziła Weronika Marczuk: Dzieci są już gotowe na mecz. Piszą do mnie smsy o tym, jak bardzo czekają na to wydarzenie. Istnieje możliwość rozegrania rewanżu na Ukrainie, tak by mieszkańcy „Maluszka” mogli zobaczyć idoli z bliska.

Patronat nad imprezą objął Urząd M. St. Warszawy, a prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz otwiera listę członków Komitetu Honorowego. W podobny sposób akcję wspierają m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski, minister sportu Joanna Mucha, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i Jerzy Dudek przewidziany początkowo do gry w nadchodzącym spotkaniu. Pomimo braku utytułowanego bramkarza, polski skład tworzą: Marcin Wójcik, Mariusz Czerkawski, Tomasz Iwan, Radosław Majdan, Robert Moskwa, Rafał Mroczek, Maciej Orłoś czy Kuba Wesołowski.

Bilety na mecz można kupować na stronach ticketpro.pl oraz kupbilet.pl.
Na szczęście dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli pojawić się na stadionie mecz pokaże TVP1, TVP Sport i TV Polonia, a na Ukrainie transmitować go będzie NTU. Początek transmisji o godzinie 15:15.

 

Radosław Kołodziejski