Nowe zastosowanie miedzi: odmładzanie i walka z HIV

0
786
views

Właśnie na rynek wchodzi nowy produkt. Co prawda bielizna korygująca to żadna nowość, jednak ta, którą zaprezentowała firma Cupros ma mieć dodatkowe właściwości. Obok modelowania sylwetki nowy produkt ma opóźniać i zapobiegać efektom starzenia się skóry.

Osiągnięto to za pomocą nowej technologii produkcji specjalnej tkaniny.
Nowy materiał produkowany przez firmę Cupros ma być dodatkowo wzbogacony w specjalną formę tlenku miedzi, opatentowanego przez naukowców tejże firmy. Dzięki zawartości miedzi materiał ma gwarantować właściwości antymikrobowe i antywirusowe właściwe polimerom. Bielizna z kolekcji "Repair" ma nie tylko modelować sylwetkę, ale ponadto ujędrniać i rzeźbić ciało oraz opóźniać i niwelować efekty starzenia się skóry, takie jak wiotczenie i zmarszczki. Czy rzeczywiście naukowcy odkryli nowy rodzaj tkaniny, czy jest to tylko żerowanie na panującej powszechnie pogoni za młodością?

Opracowany przez naukowców tlenek miedzi był już wcześniej wykorzystany przy badaniach nad innym rodzajem materiału. W 2009 roku kierownik zespołu badawczego firmy Curpos otrzymał od fundacji Bill & Melinda Gates 100,000 dolarów dotacji na badania nad nowym rodzajem tkaniny, która miałaby mieć właściwości antywirusowe i zapobiegałaby przenoszeniu się wirusa HIV. Tkanina ta miałaby być wykorzystywana do produkcji specjalnego rodzaju biustonoszy, dzięki którym matki będące nosicielkami wirusa HIV będą mogły bezpiecznie karmić piersią swoje dzieci, bez ryzyka zakażenia ich wirusem. Badania wykazały drastyczny spadek poziomu wirusa HIV-1 w zakażonym mleku w momencie kontaktu z tlenkiem miedzi. Wyniki wykazały 98-procentową skuteczność.

Skuteczność bielizny korygującej o właściwościach odmładzających nie jest jeszcze potwierdzona wiążącymi wynikami badań. Materiał ten ma zapewniać skórze zdrowy i promienny wygląd dzięki uwalnianemu podczas noszenia bielizny tlenowi, który ma bezpośrednio działać na powierzchnię skóry, zapewniając jej odpowiednią kurację. Oprócz bielizny dostępne mają być też specjalne maseczki na twarz i szyję do stosowania na noc. Produkt reklamowany jest jako "krem ujędrniający w formie tkaniny". Jeśli okaże się skuteczny to będzie ciekawą alternatywą dla wszelkiego rodzaju kremów i przede wszystkim bardzo inwazyjnych operacji liftingujących. Jak na razie firmie Curpos należą się brawa za badania nad materiałem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.

źródło

Poprzedni artykułDVD na długie podróże
Następny artykułFontanny w 3D
PODZIEL SIĘ