Mini euro w przedszkolu Bojanowskiego

0
1292
views

Polska – Unia Europejska 2:5 – takim wynikiem zakończył się finałowy mecz rozegrany przez dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Piotrkowie. Spotkanie piłkarskie zorganizowano w przeddzień meczu Euro 2012 Polska – Czechy. Na trybunach zasiedli rodzice, którzy nie zapomnieli o biało-czerwonych ubiorach i akcesoriach kibica, a w loży VIP-ów nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu, miasta, Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Kuratorium Oświaty oraz Stowarzyszenia Eurocentrum. Swoje miejsce na trybunach miały także media. Mecz poprzedziły występu kibiców Unii Europejskiej – Anglii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Grecji w wykonaniu przedszkolaków. Wejście drużyn poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu reprezentacji Polski KOKO Euro Spoko. Przed meczem zawodnicy oraz kibice wysłuchali hymnu Unii Europejskiej oraz Mazurka Dąbrowskiego. Samo widowisko sportowe było dla kibiców, ale także dla małych piłkarzy niezwykle emocjonujące, gdyż pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 4:1 dla Unii. W przerwie zaprezentowały się małe cheerleaderki. Zanim sędzia brazylijski Rodrigo (jednocześnie trener i selekcjoner obu drużyn) rozpoczął drugą połowę spotkania, Michał Małecki członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego przekazał dzieciom prezent od starosty powiatu piotrkowskiego Stanisława Cubały. Była to oryginalna piłka Euro 2012. Choć nie przyczyniła się ona do zwycięstwa polskich piłkarzy to jednak wszyscy zawodnicy zgodnie przyznali, że grało się nią koncertowo.