Już w ten weekend Wianki i Noc Świętojańska

0
766
views

Wiosenno-letnie przesilenie to wspaniała okazja do zabawy. Jak co roku z tego powodu spotkamy się w sobotę 23 czerwca na Wiankach.

Na warszawskim Podzamczu wystąpi aż 11 wykonawców. Największe przeboje zagrają m.in. Katie Melua, L.U.C., Wilki i Myslovitz. Początek imprezy o godz. 20.00.

Po raz pierwszy organizujemy Wianki nad Wisłą we współpracy z Radiem ZET, a występy będą transmitowane na żywo przez Telewizję Polską. Liczymy na dotarcie do szerokiego grona odbiorów oraz na wysoką frekwencję podczas samej imprezy. W tym roku postawiliśmy na koncert w udziałem kilkunastu polskich i zagranicznych artystów. – podkreślił Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.

Noc Świętojańską zakończy około północy widowiskowy pokaz sztucznych ogni. Do przeprowadzenia 12-minutowego pokazu pirotechnicy użyją 15 ton specjalistycznego sprzętu.

Na niebie pojawią się obrazy wianków świętojańskich i kwiatów paproci skomponowane z różnych rodzajów efektów pirotechnicznych m.in. pierścieni, koron, słoneczników, piwonii, chryzantem, w wielu kolorach i kombinacjach. Ładunki, jak podczas poprzednich edycji imprezy, zostaną wystrzelone z trzech barek ustawionych na Wiśle pomiędzy Mostem Gdańskim a Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Program

– godz. 20.00 – 20.45 – L.U.C i Goście (Vienio, Zgas, M. Pospieszalski, W. Waglewski)

– godz. 20.50 – 21.40 – Myslovitz

– godz. 22.00 – 23.50 – Koncert „Lato Zet i Dwójki”. Wystapią: De Mono, Liber & InoRos, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Damian Ukeje, Wilki, Racoon, Myslovitz, 77 Seven Bombay Street, Katie Melua. (Transmisję koncertu będzie można obejrzeć w TVP 2 od godziny 22:30)

– godz. 23.55 Widowisko pirotechniczne