Festiwal dla nauki

0
863
views

Zbliża się Warszawski Festiwal Nauki. Impreza, gdzie obok wykładów zorganizowane będą eventy, gry i zabawy. Przełamuje ona barierę student – wykładowca, jak również pozwala spojrzeć na nauki z niekanonicznej strony.

„Jak się warzy piwo?”

Dobra ilustracją podejścia organizatorów jest wykład ”Jak się warzy piwo?” organizowany w Zakładzie  Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności SGGW.  Kulisy produkcji przemysłowej zilustruje nam pokaz slajdów. Wykładowcy zdradzą nam surowce, jak również techniki warzenia piwa. Efekty będzie można sprawdzić organoleptycznie.

Zakład Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności SGGW
ul. Nowoursynowska 166, budynek 32
godz.10:30, 23 IX godz.10:30,

„Studencki symulator szybowca”

Miłośnicy awiacji nie mogą przegapić tej części festiwalu, tym bardziej że niczym nie ryzykujemy. Symulacje podniebnych lotów organizuje dla nas Instytut Techniki Lotniczej. Chętni będą mogli wirtualnie wzbić się powietrze, ćwicząc manewry lądowania i zwroty. 

Instytut Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej
Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW
ul. Nowowiejska 24
godz. 9-16, 23 IX godz. 9-16, 29 IX godz. 9-16, 30 IX godz. 9-16,

 

„Studenci budują pojazd wyścigowy”

Ambitni następcy Adama Słodowego mogą podejrzeć u studentów Politechniki, jak samemu zrobić sobie bolid wyścigowy. Młodzi inżynierowie przedstawią proces tworzenia bolidu i zdradzą też tajniki swoich rozwiązań technicznych. Proponuje zaopatrzyć się w kartkę i ołówek, kto wie, czy po powrocie nie zabierzemy się z miejsca do pracy?.

Instytut Techniki Cieplnej Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW
ul. Nowowiejska 21/25
Koło Aerodynamiki Pojazdów, 29 IX godz.10:00 – 14,30,  IX godz. 10:00 – 14:00

 

„Kot Schroedingera w detektorach fal grawitacyjnych / Skąd przychodzimy? Odpowiedzi fizyków cząstek elementarnych”

Na Wydziale Fizyki UW fizycy cząstek elementarnych zaryzykują odpowiedzi na część odwiecznych pytań  ”Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd idziemy”. W ramach wykładów „Weekendu z fizyką”, zajmiemy się też zwierzętami, czyli słynnym kotem Schroedingera.

Wydział Fizyki UW ul. Hoża 69
R. Demkowicz-Dobrzański, 29 IX godz.14:00,   K. Turzyński, 29 IX godz. 11:00

Przedstawione propozycje to jedynie niewielka część z zapowiadanych imprez planowanych pomiędzy 21 a 30 września. Oficjalnym mecenasem Festiwalu jest Uniwersytet Warszawski. Animatorami całej gamy imprez są: Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

http://www.festiwalnauki.edu.pl/program-browser