Po kobiecej stronie sieci #2

0
717
views

Azjatycki Cukier. Kultura Azji fascynuje Europejczyków od setek lat. W swoim współczesnym wydaniu jest pełna dziwactw i „smaczków” niekoniecznie zrozumiałych dla nie-Azjatów.

Z pomocą przychodzi nam strona azjatyckicukier.blospot.com, która jest kompendium wiedzy o sekretach piękna w Azji.
Bloga prowadzi Basia – Polka mieszkająca w Singapurze. Oprócz dodawania postów, publikuje też filmiki na portalu YouTube, w których prezentuje działanie azjatyckich kosmetyków oraz urodowych akcesoriów, jak na przykład koreańskie peruki czy soczewki dające efekt ogromnych oczu jak u lalki.

Niektóre wiadomości z bloga Azjatycki Cukier, mogę przyprawiać przeciętną Polkę o zawrót głowy. Dowiadujemy się z niego, że Azjatki używają tasiemek do podklejania powiek, kremów zawierających filtrat ze śluzu ślimaka i wypełniają linię włosów kredkami do oczu. Oprócz uroczych dziwactw, kobiety z Azji mają opanowaną gamę tricków, które spodobają się również Polkom. Blog Azjatycki Cukier to skarbnica inspiracji, pełna wskazówek, jak można wyglądać świetnie na co dzień. Jego właścicielka jest idealnym przykładem na to, jak wykorzystywać azjatyckie kosmetyki, by pochwalić się olśniewającą cerą.

Oprócz kosmetycznych zagadnień, na stronie poruszane są też istotne tematy kulturowe, niejednokrotnie Basia łamie tabu związane np. z operacjami plastycznymi. Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami Azji i jej obyczajów, blog Azjatycki Cukier sprawi, że zainteresujecie się niezwykłą kulturą Wschodu.

* zdjęcie pochodzi z bloga Azjatycki Cukier i jest własnością autorki bloga.

Sonia