Miasto wspomaga handlowców

0
704
views

Miasto wychodzi naprzeciw handlowcom ze starówki. Od teraz będą oni mogli eksponować swoje towary na stojakach wystawionych przed sklepami.

Umożliwienie handlowcom  wystawiania towaru przed sklepami na terenie Zespołu Staromiejskiego to jedna z propozycji Zespołu ds. opracowania założeń i kierunków zmian, sposobów ich wdrażania oraz koordynacji działań w tym zakresie zmierzających do kompleksowego, sukcesywnego rozwoju Zespołu Staromiejskiego w zakresie rozwiązywania problemów oraz ożywiania społeczno-gospodarczego obszaru Starego Miasta – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Po naradach Miejski Konserwator Zabytków oraz Dyrektorzy Toruńskiego Centrum Miasta i Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu ustalili, że towary można eksponować przed sklepami, ale wystawki mogą pełnić jedynie rolę reklamową towarów oferowanych w macierzystych sklepach i muszą spełniać określone wymogi.

Decyzje Miejskiego Konserwatora Zbytków oraz Miejskiego Zarządu Dróg w tych sprawach będą wystawiane na okres do jednego roku. Miejski Konserwator Zabytków będzie mógł wydawać pozwolenia jedynie na ekspozycję towarów w formie wystawek reklamowych przed sklepami na terenie Zespołu Staromiejskiego.

To nie jedyna ostatnio inicjatywa, jaką miasto podjęło, by ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie handlu na starówce. 21 lutego 2013 r. radni zgodzili się na uproszczenie procedur dotyczących handlu ulicznego w punktach małej gastronomii, ogródkach gastronomicznych, na jarmarkach, festynach i kiermaszach. Zmiany dotyczą także sprzedaży balonów, pamiątek i innych artykułów promujących Toruń na terenie Zespołu Staromiejskiego.

Redakcja PT

Fot.www.torun.pl