Wiosenne porządki na okoliczność Dnia Ziemi

0
818
views

Miasto Gdańsk zakupiło 10 tys. worków i 30 tys. rękawic foliowych, które rozdane zostaną placówkom szkolnym oraz Radom Dzielnic i Osiedli, które będą chciały włączyć się akcję wiosennych porządków na okoliczność Dnia Ziemi.

Koordynowana akcja wiosennego sprzątania odbędzie się 19 kwietnia (piątek). Miasto Gdańsk jak co roku zapewnia szkołom oraz Radom Dzielnic i Osiedli worki, rękawice oraz odbiór zebranych podczas akcji odpadów.

Przedstawicieli Rad Dzielnic i Osiedli chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie się po worki i rękawice, które wydawane będą 15 i 16 kwietnia w Wydziale Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, (ul. Kartuska 5, pokój 304): 15 kwietnia (poniedziałek) w godz. 12.00 – 15.00 i 16 kwietnia (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00.

Na odbiór odpadów pochodzących z akcji mogą liczyć ci, którzy złożą stosowną deklarację, w której określą miejsce ich pozostawienia.
W roku 2012 podczas porządków na okoliczność Dnia Ziemi zebrano 37.460 kg odpadów.

Dzień Ziemi to akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. A przeprowadzana jest co roku wiosną, w Polsce 22 kwietnia. Na całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się tysiące organizacji społecznych, mediów, samorządów oraz przedstawicieli biznesu. Początki tej akcji sięgają przełomu lat 60. i 70., kiedy to amerykański ekolog John McConnell w 1969 roku na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego przedstawił ideę Dnia Ziemi.

Fot.Fotolia.pl

Redakcja PL