Przyjęto projekt ustawy o ochronie miejsc pracy

0
834
views

Firmy, które odczują skutki kryzysu gospodarczego, będą mogły obniżyć pracownikom wymiar czasu pracy i uzyskać bezzwrotną pomoc finansową w celu utrzymania zatrudnienia – przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy, która ma chronić miejsca pracy.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało we wtorek w komunikacie, że rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dla pracowników i przedsiębiorców na rzecz ochrony miejsc pracy związanych z łagodzeniem skutków spowolnienia gospodarczego i kryzysu ekonomicznego.

Wprowadza on regulacje, które mają zabezpieczyć przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego. Projekt przewiduje możliwość udzielenia firmom bezpośredniej pomocy finansowej, która zostanie przeznaczona na dopłaty do wynagrodzeń dla zatrudnionych pracowników.

CIR podało, że wsparcie to ma mieć charakter bezzwrotnej pomocy finansowej udzielanej na zasadzie pomocy de minimis, w związku z tym spełnia przesłanki określone w regulacjach prawa Unii Europejskiej.

 

Więcej na: Money