Robiąc zakupy, zmierz bezpłatnie ciśnienie krwi!

0
872
views

Od 15 do 28 czerwca w Janki Park Handlowy w Warszawie przy Pl. Szwedzkim 3 będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi  oraz zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 – 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Klienci Janki Parku Handlowego będą mogli przy okazji zakupów sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. Przeprowadzające badanie pielęgniarki udzielą też informacji na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

„Centrum handlowe jest miejscem, przez które każdego dnia przewijają się setki osób. Umożliwienie wykonania badań profilaktycznych właśnie tam, pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne  pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także  szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca” – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.cisnienienazycie.pl

Bezpłatne pomiary ciśnienia będą się odbywać w Janki Park Handlowy przy Pl. Szwedzkim 3 na specjalnie utworzonych stoiskach kampanii „Ciśnienie na życie”. Pomiaru można dokonać od poniedziałku do soboty w godzinach  10.00-20.00, oraz w niedzielę między 10.00 a 18.

Redakcja PL

Poprzedni artykułBaseny na wakacje
Następny artykułKocia wystawa
PODZIEL SIĘ