Kolorowe jarmarki w Toruniu

0
714
views

Blaszane zegarki, pierzaste koguciki, baloniki na druciku, motyle drewniane i zapewne koniki bujane – zgodnie ze słowami piosenki Maryli Rodowicz – będzie można kupić na kolejnym Jarmarku Katarzyńskim, który w dniach 15-25 czerwca stanie na Rynku Staromiejskim.

Organizuje go miejska spółka Targi Toruńskie, która do udziału w Jarmarku zaprosiła twórców ludowych i rękodzieła artystycznego oraz kupców posiadających w swojej ofercie wyroby związane z kulturą ludową. Na Jarmarku będzie można kupić również biżuterię, galanterię skórzaną, ceramikę, szkło artystyczne, wyroby z drewna, kamienia, a także pamiątki, wyroby z mosiądzu i wikliny oraz artykuły spożywcze.

Jarmark Katarzyński to także tradycyjnie okazja do zaprezentowania, sprzedaży i kupna różnego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich – biżuterii, malarstwa oraz broni, mebli, szkła, wyrobów metalowych czy książek. Swoimi zbiorami pochwalą się również filateliści, kolekcjonerzy zegarków, monet, ceramiki i kart telefonicznych.

Podczas obecnej edycji Jarmarku do kupienia też dania z grilla: kiełbaski, szaszłyki, kaszanka i różne mięsa. W ofercie także polskie zupy, a dla dzieci wata cukrowa, żelki i popcorn.

Fot.torun.pl
Redakcja PL