Dwa miliardy euro na Polskę Cyfrową

0
710
views

Dwa miliardy euro zostaną przeznaczone na Rządowy Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014 – 2020. Jego zadaniem będzie jak najszerszy rozwój sieci polskiego Internetu. Program będzie obejmował projekty z takich dziedzin jak e-zdrowie, e-administracja, e-sądy, e-zamówienia publiczne czy e-kultura.

Środki z programu zostaną skierowane do przedsiębiorców telekomunikacyjnych, którzy będą mogli dzięki nim budować, rozbudowywać i przebudowywać infrastrukturę telekomunikacyjną, aby zapewnić użytkownikom dostęp do szerokopasmowego Internetu o minimalnych parametrach 30 Mb/s. Pieniądze zostaną skierowane także do wsparcia urzędów, których zadaniem będzie poprawienie jakości i dostępności e-usług skierowanych do ludności.

Interesujące jest także wsparcie e-integracji, czyli działań szkoleniowych i doradczych, które skierowane będą do osób starszych (powyżej pięćdziesięciu lat), niepełnosprawnych, nieaktywnych na rynku pracy, rencistów i emerytów, zamieszkujących przede wszystkim małe miasta i tereny wiejskie. Część pieniędzy zostanie skierowana także na kampanie medialne, których zadaniem będzie podnoszenie świadomości w społeczeństwie w tematyce korzyści z zastosowania cyfrowych technologii w codziennym życiu.