Nowa energia dla terenów postoczniowych Gdańska i Gdyni

0
699
views

Najnowocześniejsze technologicznie źródło zasilania otrzymały gdańskie Młode Miasto  oraz gdyńskie tereny postoczniowe. Inwestycje   zapewnią możliwość dynamicznego rozwoju tych terenów i ich pełnego przywrócenia miastu.

Wybudowane przez spółkę ENERGA-Operator Główne Punkty Zasilania (GPZ) zaopatrzą w energię elektryczną również nowe przedsięwzięcia, w tym m.in. Europejskie Centrum Solidarności czy Bałtycki Port Nowych Technologii.

Dziś w Gdańsku  uroczyście uruchomiono nową stację transformatorowo-rozdzielczą „Młode Miasto”. Za kilka dni, 19 maja, odbędzie się kolejna w Trójmieście inauguracja, tym razem stacji „Gdynia Stocznia”.

Poza ważnymi z punktu widzenia Trójmiasta inwestycjami – zasilanie z gdańskiej stacji otrzyma także Muzeum II Wojny Światowej – na uruchomieniu nowych Głównych Punktów Zasilania skorzysta przede wszystkim wiele firm, których na terenach postoczniowych stale przybywa.

– Gdańsk cały czas rozwija się bardzo dynamicznie, przyciągając nowych inwestorów i firmy. Jest to zasługą m.in. tego że nieustannie wspieramy rozbudowę niezbędnej infrastruktury – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. – W przypadku firm, które lokują się na terenach postoczniowych, priorytetem jest stabilny dostęp do energii elektrycznej. Tym bardziej cieszy fakt, że stacja „Młode Miasto” powstała tak szybko. Otwarcie nowego GPZ-u to potwierdzenie, że ten ważny dla miasta obszar rodzi się na nowo.

Także w przypadku stacji transformatorowej „Gdynia Stocznia” efektem będzie zwiększenie możliwości rozwoju  obecnym  i nowym  firmom, które zajęły tereny byłej stoczni. Wcześniej dostawy energii elektrycznej na tych terenach były ograniczone, głównie ze względu na upadłość dotychczasowego zarządcy. Dziś, dzięki inwestycji ENERGI-Operator, podmioty działające na terenach postoczniowych zyskały pewność dostaw energii.

 

Więcej informacji znajduje się w naszym biurze prasowym.