Umowy na czas określony bywają przytłaczające

0
725
views

Zatrudnienia na czas określony to istna plaga w obecnych czasach. Z szacunków Dziennika Gazety Prawnej wynika, iż ponad 3,5 mln Polaków posiada umowy na czas określony, a rok temu o tym samym czasie ludzi z takimi umowami było o 255 tys. mniej nie mówiąc o tym, iż w 2000 r. było ich 3 mln mniej.

Główną przyczyną takiego wzrostu zatrudniania na czas określony bez wątpienia jest szereg wygód dla pracodawców. Podstawowym powodem jest fakt, iż pracodawcy nie mają większych problemów ze zwolnieniem pracowników jeśli ich biznes mówiąc potocznie kręci się słabiej np. zapotrzebowanie na dane produkty, bądź usługi znacznie się zmniejszyło. 

Oczywiście powodów jest więcej i można by je wymieniać, jednakże warto też wspomnieć o samopoczuciu pracowników, którzy od lat czują niezadowolenie z tego powodu.

Pracują, ponieważ z racji podstawowych potrzeb nie mogą odmówić umowy na czas określony żyjąc w dobie tak dużego bezrobocia, lecz nie zmienia to faktu, iż mają świadomość mniejszych pensji i praw niżeli osoby, które wykonują taką samą pracę posiadając w kieszeni umowę na czas nieokreślony.

 

Zd24