Wycieczka szkolna do Włoch – najciekawsze miejsca

0
702
views

Włochy… przepiękne krajobrazy oraz cudowna architektura rozpieszczają wszystkich, szczególnie tych najbardziej wymagających turystów. Trudno wymienić wszystkie atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć.

Wycieczka szkolna do Włoch musi być odpowiednio zaplanowana, pozwoli to na dobre zagospodarowanie czasu, którego szkoda marnować na bezcelowe krążenie po nieznanej okolicy. Pierwszym miejscem, które trzeba odwiedzić jest Piza z legendarną Krzywą Wieżą oraz kompleksem wiekowych zabytków sakralnych.

Będąc we Włoszech trzeba zobaczyć Rzym, przepiękną stolicę kraju. Plac Wenecki, na którym znajduje się Pałac Wenecki, Plac di Spagna razem ze Schodami Hiszpańskimi. Bardzo znaną i ciekawą budowlą w Rzymie jest Panteon. Kolejnym miastem, które powinno znaleźć się w naszym planie jest Mediolan. Drugie co do wielkości miasto położone w północnej części kraju. Uznawane za stolicę mody z najsłynniejszą sceną operową na świecie La Scali. Następnie warto zwiedzić Florencję, miasto znanych pisarzy i malarzy.

Największym zabytkiem Florencji jest Katedra Santa Maria del Fiore, która byłą budowana aż sześćset lat. Planując wycieczkę nie możemy pominąć Watykanu siedziby najwyższych władz Kościoła Katolickiego. Ciekawostką jest obywatelstwo watykańskie przyznawane czasowo. W Watykanie znajduje się Bazylika św. Piotra i Kaplica Sykstyńska.

Następną atrakcją w planie wycieczki może być Wenecja. Przepiękne i romantyczne miasto położone nad Morzem Adriatyckim, w którym transport odbywa się drogą wodną. W Wenecji odbywa się słynny karnawał przyciągający turystów z całego świata. Po zapoznani się z miastem miłości kolejnym miejscem wycieczki powinno być niezwykle ważne dla Polaków Monte Cassino. Miasto położone między Rzymem i Neapolem z opactwem benedyktynów założonym w VI wieku. W jednej z operacji drugiej wojny światowej brał udział II Korpus Polski.

Dobrze zaplanowana wycieczka szkolna do Włoch będzie cudownym przeżyciem zapamiętanym na bardzo długie lata.