Czy to początek zwolnień grupowe w Biedronce?

0
666
views

Właściciel popularnej sieci sklepów Biedronka portugalskie konsorcjum Jeronimo Martins, nosi się z zamiarem przeprowadzenia w tym kwartale zwolnień grupowych, na początek mają iść działy odpowiedzialne za ekspansję lub działania bezpośrednio z nią związane, poinformował przedstawiciel firmy.

Warto przypomnieć że w 1997 Portugalski konsorcjum Jeronimo Martins odkupiło od Elektromisu 210 sklepów Biedronka i od tego czasu dynamicznie rozwijało tę sieć, Przyszedł czas na zmiany i zwolnienia. Na początku zmiany obejmą ok. 130 osób spośród ponad 55 tys. zatrudnionych.

Planowane zwolnienia są konsekwencją zmodyfikowanej strategii firmy. "Zmiany polegają na zmniejszeniu liczby nowo otwieranych sklepów w kolejnych latach przy jeszcze większej koncentracji na rozwoju w ramach istniejącej sieci. W praktyce plany te oznaczają, że w skali roku powstawać będzie około 100 nowych sklepów" – czytamy w komunikacie.

Oznacza to znaczące wyhamowanie tempa ekspansji sieci handlowej, według wcześniejszych planów Biedronka do końca tego roku miała mieć łącznie 3 tys. sklepów. W obecnie zapowiedzianym tempie dyskont nr 3000 powstanie najwcześniej w 2018 r.

 

 

Biztok.pl