Ile wyda Polak na walentynki

0
156
views

Jak wynika z badania Barometr Providenta, dla 50% z nas walentynki nie są ważnym świętem. Z drugiej strony 48% Polaków będących w stałym związku planuje spędzić 14 lutego w sposób szczególny, np. pójść z ukochaną osobą do kina, teatru, restauracji czy też przygotować coś wyjątkowego w domu.

„Walentynki ciągle są świętem, które dopiero wchodzi do naszej kultury. Ocena jego ważności zależy od wieku pytanych osób: im są one młodsze, tym waga tego święta jest dla nich wyższa. Co zadowalające, na stosunek do niego nie ma natomiast wpływu stan cywilny respondentów” – mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska.

Prawie połowa badanych zamierza przeznaczyć na tegoroczne święto zakochanych przeszło 100 zł. Bardziej szczodrzy będą mężczyźni, którzy wydadzą o 10% więcej pieniędzy niż kobiety. „Warto zwrócić uwagę, że 2% Polaków planuje wydać na walentynki aż ponad 500 zł. Co ciekawe, są to głównie osoby powyżej 40. roku życia niebędące w stałym związku” – zauważa Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska.

http://infowire.pl