Meble technorattanowe jako elegenckie uzupełnienie ogrodu

0
853
views

Wydawałoby się, że meble z syntetycznych materiałów nie mogą się równać z ich naturalnymi odpowiednikami. Trudno sobie wyobrazić, by odpowiednik naturalnego rattanu, technorattan mógł tak samo efektownie się prezentować.

Technologia produkcji mebli tego rodzaju pozwala jednak na osiągnięcie idealnie odwzorowującego materiału, z którego wytwarza się piękne meble ogrodowe.

Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że ogrodowe meble z syntetycznej plecionki zyskują na popularności. Ich funkcjonalność, praktyczne zalety w połączeniu z niezwykle eleganckim wyglądem to idealna propozycja pozwalająca stworzyć wyjątkową atmosferę w ogrodzie na werandzie lub na działce.

Technorattan – wyznacznik elegancji w ogrodzie

Otaczającą nas na co dzień przestrzeń zazwyczaj chcemy zagospodarować w sposób funkcjonalny, ale jednocześnie spełniający nasze estetyczne potrzeby. Zależy nam na tym, by zaproszonym gościom było wygodnie, ale też i na tym, by w pierwszej kolejności zrobić dobre wrażenie. Elegancki styl, wykończenie i detale mebli technorattanowych ze sklepu internetowego sprawiają, że ogród zyska na charakterze. Wierne odwzorowanie naturalnej rattanowej plecionki stanowi o tym, że meble syntetyczne idealnie dopasowują się do zieleni w ogrodzie czy na działce.

Niezwykła popularność, co o niej decyduje

Między innymi elegancki styl i klasa tych mebli świadczą o ich popularności. Jednak nie są to absolutnie jedyne właściwości, które powodują, że coraz częściej w ogrodach można usiąść na komfortowych meblach z plecionki technorattanowej. To co je wyróżnia, to połączenie wyszukanej klasy z wyjątkowo praktycznymi zaletami i funkcjonalnością. Meble z technorattanu są odporne na promienie UV i nie tracą swojego oryginalnego koloru nawet jeśli będą wystawione na intensywne nasłonecznienie. Ich elastyczność powoduje, że są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo ten materiał charakteryzuje się odpornością na niesprzyjające warunki pogodowe, tj. śnieg, wilgoć czy deszcz.

taras

Źródło: Meblobranie.pl

Łatwe usuwanie nawet najbardziej uporczywych plam

Podczas organizacji większych imprez lub kameralnych spotkań ze znajomymi zawsze przytrafi się jakiś incydent, w wyniku którego zabrudzi się stolik lub kanapa. Zaletą mebli technorattanowych jest ich łatwość konserwacji. Syntetyczną plecionkę można szybko wyczyścić mokrą ściereczką nawet z plam po winie tak samo, jak w znanych i dostępnych w wielu sklepach meblach rattan efekt Corfu Set.

Jakie rodzaje mebli technorattanowych są dostępne?

Technorattanowe meble dostępne są w całych zestawach, takich jak Calmo czy Ligurito. Z modułów można tworzyć dopasowane do potrzeb i dostępnej przestrzeni narożniki bądź kanapy. Dodatkowo w zestawie będą pufy, praktyczne stoliki lub krzesła, takie jak krzesło ogrodowe Secondo. Można też zdecydować się na zakup pojedynczego fotela lub komfortowego leżaka.