AIR Show w Radomiu Cykliczna impreza od roku 2000

0
102
views

W dniach 26-27 sierpnia na lotnisku w Radomiu, miały miejsce XV Międzynarodowe Pokazy Lotnicze – Air Show 2017. Impreza ta zgromadziła tysiące ludzi, zainteresowanych lotnictwem i awiacją.

Jak podkreślił to  minister MON Antoni Macierewicz, symbolem polskiego lotnictwa są sukcesy Polaków takich jak osoby Żwirki i Wigury sprzed 85 lat, mówił tak pan minister, otwierając Air Show w Radomiu.

Challenge 1932

Tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu odbywają się pod hasłem 85 lat „Challenge 1932”, w rocznicę zwycięstwa Polaków: kapitana Stanisława Żwirki i inżyniera Franciszka Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych, należących do najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie.

Na wystawie statycznej można zobaczyć m.in. repliki samolotów z okresu II RP, m.in. samolot RWD5R, którego jednym z konstruktorów był Stanisław Żwirko. Otwierając pokazy w Radomiu, szef resortu obrony narodowej powiedział, że „Polacy są narodem, który od narodzin lotnictwa ukochali je w sposób niezwykły”.

 

Ewa Michałowska- Walkiewicz