Dlaczego ruletka jest tak popularna wśród początkujących?

0
627
views

Wchodząc do kasyna oprócz stołów do gier karcianych, możemy stanąć przed całkowicie wyjątkowym stołem. Jest nim stół do gry w ruletkę. Dlaczego ta gra jest tak popularna wśród początkujących i jakie są ku temu przyczyny?

Na te pytania odpowiemy sobie w tym artykule.

Ruletka online w zależności od tego, czy jest w wersji amerykańskiej, czy europejskiej ma odpowiednio 37 lub 38 przegród. W wersji amerykańskiej z 38 polami mamy 2 przegrody z zerami. Oznacza to, że mamy niższe prawdopodobieństwo wylosowania upragnionej przez nas liczby. W obydwu wersjach możemy dokonywać tych samych zakładów.

Możemy obstawić oczywiście poszczególne liczby, tuziny, kolory, pierwszą lub drugą połowę dostępnych dla nas liczb oraz liczby parzyste i nieparzyste. Jak widać, jest duża możliwość obstawiania naszych zakładów, ponadto możemy obstawić więcej niż jedno pole. Więc jeżeli wychodzimy z założenia, że nasze szczęśliwe pola to liczby: 3, 5 oraz 8 to możemy dokonać takiego zakładu. Oczywiście zakładów możemy dokonywać do pewnego momentu, kiedy krupier powie „no more bets”, kończy się czas zakładów i zaczyna się druga część gry, czyli zakręcenie ruletą oraz wrzucenie do niej kulki. 

Wszystko jest proste i klarowne, dlatego też nie ma co się dziwić, że ta gra przyciąga tak dużą ilość początkujących graczy. Zasady gry jest w stanie zrozumieć praktycznie każdy, kto tylko przeczyta jeden krótki poradnik lub kilka zdań tego artykułu. 

Co jeszcze przyciąga graczy do ruletki? W niektórych przypadkach jest to na pewno brak elementu rywalizacji. Dla niektórych rywalizacja stanowi duży problem, ponieważ mało doświadczony gracz czasem czuje się osaczony przez doświadczonych wyjadaczy grających przy tym samym stole. Dotyczy to głównie pokera, czyli gry, w której rywalizacja jest czymś naturalnym. W przypadku ruletki natomiast element rywalizacji w ogóle nie występuje. Nieważne ile godzin spędziłeś przy stole, twoim jedynym przeciwnikiem zawsze jest krupier i kulka wpadająca w odpowiednie przegrody.

Przechytrzyć kasyno

Podczas wyszukiwania informacji na temat tej gry na pewno natraficie na przeróżne systemy. Ruletka to bardzo popularna gra, a wraz z popularnością na pomoc nowym graczom przychodzą coraz to nowsze systemy, mające na celu wykorzystanie matematycznego maksimum, jakie mamy do dyspozycji. Trzeba pamiętać bowiem, że w przypadku ruletki przewaga znajduje się zawsze po stronie kasyna. Weźmy na przykład wylosowanie liczb parzystych lub nieparzystych. W wersji europejskiej mamy 48,60% szansy, natomiast w wersji amerykańskiej jest to 47,37%. Jak więc widać nawet przy obstawianiu połowy zakresu dostępnych liczb przewaga nadal jest po stronie kasyna. 

Jeżeli przewaga jest po stronie kasyna i w dłuższej perspektywie nie uda nam się wygrać, to co zrobić, żeby jak najszybciej wygrać cokolwiek i ulotnić się z kasyna?

Na pomoc przychodzą właśnie wcześniej wspomniane systemy, które zostały opracowane przez graczy lub samych matematyków.

Opiszemy kilka z nich i omówimy je krótko.

Pierwszym z nich jest system Martingale. Jest to chyba jeden z najczęściej omawianych systemów gry w ruletkę. Polega on na podwajaniu naszego zakładu w przypadku porażki. Przykładowo, obstawiamy jeden żeton na kolor czarny. Niestety, nie udało nam się wygrać, więc podwajamy nasz zakład. Straciliśmy tym razem 2 żetony, czas więc na 4 żetony na kolor czarny. Jeśli tym razem się nie uda, to obstawiamy 8 żetonów. I tak dalej i tak dalej. Jedyny problem związany z tym systemem to prędkość, z jaką zakład się podwaja w przypadku wielu przegranych. Jak widać na tym przykładzie bardzo łatwo w tym systemie dwójkowym dojść do ponad tysiąca postawionych żetonów. Oczywiście z każdym losowaniem nasza szansa na wygraną idzie w górę, jest to jednak problematyczny system dla tych, którzy dopiero co zaczęli swoją przygodę z kasynem i nie posiadają jeszcze dużej ilości środków na koncie. 

Kolejnym ciekawym systemem jest Labouchere. Polega on na wypisaniu szeregu liczb, a następnie obstawieniu sumy pierwszej oraz ostatniej liczby na kolor czerwony lub czarny. W przypadku wygranej skreślamy dwie liczby znajdujące się w skrajnych pozycjach szeregu. W przypadku kombinacji liczb: 1, 2, 3,4, 5, 6 skreślamy 1 oraz 6. Po skreśleniu tych liczb w kolejnym losowaniu biorą udział więc: 2, 3, 4, 5. W przypadku przegranej natomiast przegrana kwota wędruje na koniec naszej sekwencji, czyli naszą sekwencją po porażce będzie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Jest to ciekawy system, przeznaczony głównie dla osób, które chcą po prostu pobawić się w kasynie online.

Opisaliśmy zaledwie dwa systemy, które można wykorzystać podczas gry w ruletkę. Jest ich naprawdę mnóstwo. Pytanie jednak brzmi, czy gwarantują one wygraną?

Żaden z systemów ruletki

nie zagwarantuje Ci wygranej na 100%. Nigdy nie możesz być pewien, że korzystając z tego konkretnego systemu uda Ci się wygrać upragnioną kwotę pieniędzy. Musisz się liczyć z tym, że do wygranej będziesz czasem potrzebować znacznie więcej niż jedno losowanie. Szczególnie jeżeli próbujesz wylosować konkretną liczbę. Właśnie dlatego zalecamy odpowiedzialne granie. Zanim wypróbujecie te systemy na żywo, zagrajcie w kasynie internetowym za darmo, na przykład w gry owocowe. Po kilku spinach przetestujcie systemy znalezione w książkach czy internecie. Grajcie odpowiedzialnie i bawcie się, grając w ruletkę!