Artykuły sponsorowane

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dziennik Gospodarczo - Informacyjny

Wspólne pisanie listów do św. Mikołaja, warsztaty tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych, reniferów, kalendarzy, masek karnawałowych czy karmników z butelek PET, przyrządzanie wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych potraw świątecznych. Prezentacja obyczajów świątecznych z całego świata przygotowana przez studentów etnologii UMK — to tylko część z artystycznych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach od 9 do 23 grudnia 2016 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu.

Przed nami kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od 9 grudnia na wszystkich przybyłych na Rynek Staromiejski w Toruniu czeka wiele atrakcji. Przygotowano szereg artystycznych i plastyczno-technicznych warsztatów, które przybliżą ich uczestnikom bogatą tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie tworzenia animacji świątecznych z Michałem Matuszakiem, stroików, ozdób choinkowych oraz kart pozwalających w wyjątkowy i nieprzeciętny sposób przystroić domy, nadając im magiczny, świąteczny charakter. Wszyscy chętni będą mogli ponadto przygotować własne oryginalne prezenty — renifery z korków i świąteczne gwiazdki, którymi obdarują swoich najbliższych.

    Oprawę artystyczną Jarmarku Bożonarodzeniowego wzbogacą także pokaz obyczajów świątecznych z całego świata i gra kalambury, przygotowane przez studentów etnologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbędzie się również koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów „Psotki i Śmieszki” i „Let’s sing” z Młodzieżowego Domu Kultury — informuje Aleksandra Pospieszyńska, koordynator wydarzenia.

Dla osób lubiących kreatywne warsztaty przygotowano zajęcia z tworzenia kalendarzy na 2017 rok wspólnie z Pauliną Jaskulską, karmników z butelek typu PET i masek karnawałowych. Niezwykle ciekawie zapowiadają się pisanie listów do św. Mikołaja i gra miejska śladami legend toruńskich. Dla łasuchów przygotowano warsztaty kulinarne — wspólne przyrządzanie wegetariańskich, wegańskich i bezglutenowych potraw świątecznych z Fundacją Zdrowego Życia.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego są Targi Toruńskie. Oprawę artystyczną przedsięwzięcia przygotowali Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Zmotoryzowanych uczestników wydarzeń informujemy o możliwości skorzystania z parkingu strzeżonegopartnera Toruńskiej Agendy Kulturalnej — Polskiego Związku Motorowego — pod mostem drogowym im. Józefa Piłsudskiego, przy ulicy Bulwar Filadelfijski 11/15.

Toruńska Agenda Kulturalna

Udostępnij

Mogą zainteresować Cię także...

  • Jedna z najbardziej urokliwych ulic toruńskiej starówki — ulica Pod Krzywą Wieżą — po raz piąty będzie obchodzić swoje święto. W najbliższą sobotę (20 września 2014 roku) od godziny 10.00 do 16.00 na torunian czeka mnóstwo atrakcji.

  • Trzy koncerty, odsłonięcie formy przestrzennej nazywającej plac przed CKK Jordanki imieniem Grzegorza Ciechowskiego, wernisaż wystawy „Ciechowski — Świetlik”, realizacja interakty

  • 22-24 czerwca Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza mieszkańców i turystów regionu na Święto Miasta. Organizatorzy przewidują mnóstwo atrakcji.

                                              wiadomości ekologia podróże informacje

ZachodniDziennik,   Wiadomości,   Gospodarka,   Waszym zdaniem,   Polska Lokalna,   Styl życia,   Kobieta,   Motoryzacja, Technologie,   Ekologia,   Nasze zdrowie