Artykuły sponsorowane

Trwa Gdański Festiwal Tańca

Dziennik Informacyjno - Gospodarczy

Właśnie teraz w Gdańsku w klubie Żak odbywa się najważniejszy przegląd tańca na Pomorzu, czyli Gdański Festiwal Tańca.

Rozpoczął się on 4. a zakończy 15. czerwca. Tancerze przyjechali z całego świata, tak z Mozambiku jak i z Japonii. To impreza wielokulturowa, wręcz egzotyczna.

Tegorocznym przesłaniem festiwalu jest hasło "SoundSpaceS", czyli dialog, w jaki wchodzą obraz, ruch i dźwięk. Celem festiwalu jest pokazanie, w jaki niepowtarzalny sposób te trzy czynniki łączą, wręcz ścierają się ze sobą. Zatem ci, którzy kochają taniec i muzykę oraz szukają nowych przestrzeni w sztuce, na pewno odnajdą się na tym festiwalu.

Gwiazdą gdańskiej imprezy jest duet tancerza Edivaldo Ernesto pochodzącego z Mozambiku oraz niemieckiego pianisty Hauschki. Zapowiada się, że ich spektakl będzie nowoczesnym połączeniem muzyki i tańca w zupełnie nowej, niepowtarzalnej formie.

Gdański Festiwal Tańca to impreza wielonarodowa i multikulturowa. Zobaczymy tutaj naznaczona bólem i cierpieniem historię nowego Konga oraz japońskiego Czarnego Łabędzia w wykonaniu artystów z tych krajów. Nie braknie miejsca również na polskich artystów. 15 czerwca w niedzielę zobaczymy występ Krzysztofa "Leona" Dziemaszkiewicza. W czwartek będzie można zobaczyć "Soul Project/Pl" w wykonaniu dziesięciu polskich tancerzy z Łodzi i Krakowa.

Ponieważ wstęp na część spektakli jest bezpłatny, może warto uciec z szarej codzienności do egzotycznego świata, jaki daje nam Gdański Festiwal Tańca.

Udostępnij

Mogą zainteresować Cię także...

  • V Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem +/- i będzie obfitował w inspirujące, dialogujące ze sobą kontrasty. Zaprezentujemy najciekawsze spektakle taneczne z przeciwległych biegunów estetycznych i formalnych.

  • Coraz szybciej zbliżamy się do IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania, który w tym roku odbędzie się pomiędzy 23 a 30 czerwca. Jak każdego roku nie zabraknie wieczornych spektakli, ciekawych warsztatów oraz spotkań z artystami.

  • Koncerty jazzowe i klasyczne, spektakle teatralne, zespoły taneczne, wszystko to zobaczymy podczas Królewskich Arkad Sztuki. Ten multikulturalny projekt artystyczny, realizowany przez Zamek Królewski, potrwa do 16 września.

                                              wiadomości ekologia podróże informacje

ZachodniDziennik,   Wiadomości,   Gospodarka,   Waszym zdaniem,   Polska Lokalna,   Styl życia,   Kobieta,   Motoryzacja, Technologie,   Ekologia,   Nasze zdrowie