Artykuły sponsorowane

Jak wyjść z alkoholizmu?

Polski Portal Informacyjny

Poznaj drugiego człowieka zanim Go osądzisz . Przede wszystkim polecam rozmowę. Nikt nie mówi, że będzie to łatwe, bo i nie chodzi o przypadkiem stłuczoną szybę tylko o drugiego człowieka.  Dodatkowo jest On nieufny wobec innych i podejrzewam,  że miał ku temu powodu.

Skoro wiesz o Jego problemie pewnie i domyślasz się dlaczego stroni od towarzystwa drugiego człowieka, jednakże jeśli Ci na Nim zależy spróbuj.

 

Fakt może nie od razu zobaczysz sukces. Zapewne początkowo, w cale nie odstawi kieliszka od ust, ale nie zniechęcaj się. Wbrew pozorom zwyczajne wysłuchanie żalów drugiego dużo daje, a On wiedząc, że ma kogoś bliskiego powoli zacznie dopuszczać do Siebie to, co mówisz, a wówczas na pewno łatwiej będzie Mu poprosić o pomoc specjalistę, gdyż będzie wiedział, że ma Twoje wsparcie.Czasami przyjaciel może więcej niż tabun specjalistów.

Jeśli jednak tak postąpisz zrób to z głębi serca, a nie z litości, bo w przeciwnym razie ona Go dobije. Jednakowoż, z tego co widzę jesteś zdeterminowana, dlatego wiem,. że znajdziesz siłę.

Trudna sprawa ale ni beznadziejna

Sedno tkwi w tym że nikt nie pije bez powodu i ten powód należy znależc ,powód dlaczego pije. Bez tego nie drgniemy z miejsca. A własnie to może byc najtrudniejsze.Gdy się tego dowiemy to jesteśmy w domu.Najpierw staramy się wyeliminować przyczynę dopiero póżniej jej skutki

Pierwsza sprawa to świadomość problemu...

Przede wszystkim, żeby pomóc alkoholikowi, on sam musi chcieć tej pomocy....Nie zrobisz nic na siłę, wbrew jego woli... Spróbuj go przekonać, by chciał sobie pomóc...Reszta będzie wtedy o niebo łatwiejsza...

Pamietajmy, alkoholizm to choroba i trudno się z niej samemu wyleczyć, warto jednak to zrobić, bo życie jest tylko jedno.

 

Udostępnij

Mogą zainteresować Cię także...

  • Co roku sami sobie obiecujemy poprawę. Gdy wybija godzina dwudziesta czwarta w sylwestrową noc, oprócz życzeń składanych najbliższych, składamy je również sami sobie.

  • Picie jednego lub dwojga rodziców to trudny i bolesny temat. Ale milczenie na temat alkoholizmu w naszym kraju jest niebezpieczne, szczególnie dla psychiki dzieci alkoholików. Jak uchronić malucha przed nałogiem rodzica?

  • Czy w Polsce mamy gdzie wyjechać na wakacje? Czy są miejsca atrakcyjne, warte nie tylko polecenia, ale przede wszystkim odwiedzenia i zobaczenia. Czy jest gdzie pojechać by nie tylko wypocząć i nic nie robić ale można było połączyć aktywne i bierne wypoczywanie?

   

                                              wiadomości ekologia podróże informacje

ZachodniDziennik,   Wiadomości,   Gospodarka,   Waszym zdaniem,   Polska Lokalna,   Styl życia,   Kobieta,   Motoryzacja, Technologie,   Ekologia,   Nasze zdrowie