Zielony Dziennik

Polonia panuje w Warszawie!

Czarne Koszule odniosły zwycięstwo 2-1 w 75. derbach stolicy nad Legią Warszawa.
Do przerwy prowadzili goście 1-0 po bramce Miroslava Radovica w 23 minucie.
Po przerwie gospodarze odwrócili losy spotkania po bramkach 60 min Tomasza Jodłowca i
75 min Edgara Caniego, którego to była pierwsza bramka w barwach Polonii.

Pojedynek był wyrównany, zacięty, pełen emocji i kilku groźnych sytuacji, nie na darmo
był nazwany hitem 7 kolejki T-mobile Ekstraklasy.
W pierwszej połowie delikatną przewagę miała drużyna Wojskowych, co przypieczętowali bramką.
Natomiast w drugiej połowie lepsza była drużyna Jacka Zielińskiego, który dokonał świetnych
zmian w zespole, które pozytywnie wpłynęły na grę gospodarzy.

Zaś na trybunach zasiadł komplet publiczności, kibice z trybuny Kamiennej ukazywali przez
całe spotkanie ,świetne oprawy, dopingowali swój zespół przez pełne 90 minut.
Mimo wcześniejszych gróźb o zbojkotowaniu meczu ,w loży honorowej zasiadł Józef Wojciechowski
w ciekawym gronie m.in. Józef Oleksy, Ryszard Kalisz i Włodzimierz Lubański.

Dzięki tej wygranej Polonia Warszawa ma 13 pkt i traci tylko 2 pkt do liderującej Korony Kielce,
natomiast dla Legii jest to trzecia porażka z rzędu i nadal maja na koncie 9 'oczek', lecz mają