3 gry na wieczór

0
1110
views

Nie tylko gry planszowe są modnym ostatnio sposobem na spędzanie weekendowych wieczorów w gronie znajomych. Do łask wracają także gry, które wydawały się już zapomniane.

Poker

Mocno zyskującą na popularności w ostatnich latach grą jest poker
. Głównie dlatego, że jest bardzo ciekawy, rozwijający, nie ma trudnych zasad a dodatkowo możemy liczyć na wygrane pieniężne w internetowych serwisach tego typu choć gra hazardowa jest w polskim prawie zakazana. Różne odmiany tej gry są jednak na tyle interesujące, że nawet bez walki o żywą gotówkę można bardzo miło spędzić czas jednocześnie ćwicząc głowę i umiejętności społecznych kontaktów międzyludzkich.

Szachy

Jedną z najstarszych gier dla dwóch osób są szachy. Choć wydają się niesamowicie nudne to tysiące osób na całym świecie żyje z tego sportu a powstają nawet coraz to nowe odmiany – jak chess boxing, gdzie jedną rundę zawodnicy walczą na ringu na pięści a kolejna jest wysiłkiem czysto umysłowym. Oczywiście w żadnym wypadku walka na szachownicy nie powinna się przerodzić w tą na pięści, jednak może być ona ciekawa nawet przy zwykłym piwie ze znajomym.

Brydż sportowy

Jako druga gra karciana w tym zestawieniu brydż zdobywa miano chyba najtrudniejszej gry do nauczenia się przez osobę nie znającą nawet podstaw. Choć w grach karcianych często trafiają się podobne metody czy sposoby licytowania to brydż sportowy jest prawdziwym wyzwaniem. Rodzajów licytacji jest wiele, sposobów na wygranie również a nauczenie się wszystkiego z początku może wydawać się niemalże niemożliwe. Jeśli jednak złapiemy bakcyla – brydż wciągnie nas na całego.