Zakłady sportowe – kilka wskazówek dla zielonych graczy

0
485
views

Dlaczego tak lubimy zakłady sportowe? To proste! Są one po pierwsze bardzo atrakcyjne dostarczając nam mnóstwo frajdy, po drugie pozwalają nam jeszcze intensywniej kibicować ulubionym drużynom i po trzecie, dają nam szansę zarobienia sporych niekiedy pieniędzy! Zupełnie zieloni gracze nie powinni jednak się za bardzo spieszyć i rzucać się bez opamiętania w tematykę bukmacherską. Jeśli podejdziesz do zakładów w niewłaściwy sposób to jest dość prawdopodobne, że szybko się sparzysz i nie będziesz chciał już do nich wracać. Nie mówiąc już w ogóle o jakichkolwiek zyskach z tego tytułu.
Oczywiście nie chcemy Cię powstrzymać od obstawiania wydarzeń sportowych, ani też korzystania z podobnych usług jak na przykład polskie kasyno online. Wręcz przeciwnie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego dzisiejszego poradnika będziesz w stanie pamiętać o tych dobrych zasadach w trakcie swojej przygody z zakładami sportowymi od samego początku.

Dziś prezentujemy Ci ważnych wskazówek dla stawiających pierwsze kroki. Ale to dopiero początek drogi. Czeka Cię jeszcze wiele rzeczy do opanowania. I nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś zupełnym nowicjuszem, czy miałeś już do czynienia z zakładami i potrzebujesz jedynie odświeżyć sobie trochę pamięć.

Wyznacz sobie cele i granice
Jeśli zaczniesz grać, może się tak zdarzyć (i zapewne się tak właśnie stanie), że kilka razy uda Ci się wygrać. W końcu każdy, kto śledzi mniej lub bardziej uważnie jakąś dyscyplinę sportu, ma na jej temat wystarczająco dużo wiedzy, by parę razy trafnie przewidzieć rozwój wydarzeń. Ale nie powinieneś popadać w hurraoptymizm. Nie chodzi bowiem tutaj o to, by raz na jakiś czas coś wygrać, ale by robić to na tyle często, by można w jakiś sposób na zakładach sportowych zarobić. A to już jest naprawdę trudne zadanie.

Musisz na początek zrozumieć, że zapewne na początku będziesz raczej przegrywał, niż wygrywał. Przygotuj się na to. Tak naprawdę to większość ludzi raczej traci na zakładach sportowych, niż zyskuje. Postaraj się więc dołączyć do mniejszości.
Możesz mieć także złudne wrażenie, że skoro jesteś fanem na przykład piłki nożnej lub koszykówki, to automatycznie stawia Cię to na uprzywilejowanej pozycji. To nieprawda. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że po drugiej stronie siedzą wytrawni specjaliści, który zęby zjedli na każdej z oferowanych przez siebie dyscyplin sportu. Nie łudź się, że będziesz od nich lepszy.

Aby odnieść sukces w bukmacherce, musisz opanować wiele różnych aspektów. Po pierwsze, doskonale poznać zasady tworzenia zakładów, ustalania kursów i tych wszystkich aspektów. Po drugie, musisz naprawdę dobrze orientować się w wybranej przez siebie dyscyplinie sportu – a nawet śledzić plotki transferowe i doniesienia o kontuzjach! Po trzecie, ustal sobie realistyczne cele na początek.

Na początek wyznacz sobie jakiś obszar działania. Na przykład ustal sobie, że w danym miesiącu na zakłady sportowe możesz przeznaczyć dokładnie 200 złotych, plus to, co uda Ci się wygrać. Pod koniec miesiąca sprawdź dokładnie, co udało Ci się osiągnąć. Czy jesteś do przodu o parę złotych? Czy też przegrałeś wszystko? Jeśli zdarzy Ci się pech i przegrasz całą założoną kwotę, poczekaj z odegraniem się do przyszłego miesiąca – ale w nim także ustal sobie konkretną sumę i pod żadnym pozorem jej nie przekraczaj. Nigdy o tym nie zapominaj.

Poznaj podstawy
Na samym początku napisaliśmy wyraźnie, że zabawa w zakłady sportowe nie jest niczym skomplikowanym. Nie oznacza to jednak, że możesz od razu rzucać się w wir bukmacherki, bo to proszenie się o kłopoty. Musisz poświęcić trochę czasu na opanowanie podstaw zakładów sportowych, w przeciwnym razie poniesiesz sromotną porażkę. Owszem, sama wiedza to nie wszystko, ale bez niej nie ma nawet czego zaczynać.

Zobacz, czym dokładnie są kursy, jakie są rodzaje zakładów, co one oznaczają, przeczytaj samouczki i spróbuj na początek zagrać kilka razy w wersji demo (wielu bukmacherów taką opcję udostępnia). Zawsze sprawdzaj wtedy, czy efekt końcowy takiego zakładu jest zgodny z tym, czego się spodziewałeś (szczególnie jeśli wygrasz, porównaj kwotę otrzymaną z zakładaną). Jeśli nie – dlaczego tak się stało? Uzupełnij braki w swojej wiedzy.

Skup się na tym, na czym się najlepiej znasz
Obstawienie kilku dobrze przemyślanych wydarzeń sportowych prawie na pewno da lepsze efekty niż losowe obstawianie wszystkiego, co nawinie Ci się pod rękę. Ostrożnie wybierz dyscypliny, rozgrywki i drużyny, które będziesz obstawiać. Oczywiście nie musisz skupiać się tylko na jednym sporcie, ale chaotyczne rzucanie się po różnych dyscyplinach nie jest czymś zasługującym na pochwałę.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Którą ligę oglądasz najczęściej? Masz swój ulubiony zespół? Jaką inną dyscyplinę jeszcze śledzisz? Musisz uważnie dokonać wyboru.

Unikaj „głosu serca”
Ten krok jest zapewne najtrudniejszy ze wszystkich, także dla doświadczonych graczy. Jesteś zagorzałym fanem jakiejś drużyny? W takim razie koniecznie staraj się oceniać na chłodno. Nie obstawiaj wyników najbliższego meczu z silnym rywalem na zasadzie „na pewno to wygramy!”, jeśli kluczowi gracze są kontuzjowani, podstawowy bramkarz pauzuje za czerwoną kartkę, a ponadto zespół miał tylko dwa dni odpoczynku po wyczerpującym spotkaniu derbowym.
W takiej sytuacji odłóż przemożne pragnienie o zwycięstwie na bok i oceń wszystko na zimno. Czy aby na pewno Twój zespół wygra ten mecz? Może lepiej jednak postawić na wygraną rywala?