Typowe typy zakładów w zakłady sportowe

0
430
views

Zanim przejdziesz do zakładów sportowych, ważne jest, aby zrozumieć najpopularniejsze typy zakładów oferowane przez bukmacherów.

 

Dzięki temu będziesz w stanie zrozumieć, na czym polegają zakłady sportowe, jakie typy zakładów istnieją, a ta wiedza z pewnością pomoże Ci obstawiać zakłady w Rabona: https://rabona.com/pl/sport.

 

To szokujące, jak wiele osób stawia na sport, nie zdając sobie sprawy z tego, na co obstawia, lub po prostu nie dbając o to. Oto podstawowe podsumowanie każdego z głównych zakładów oferowanych przez bukmacherów.

 

Zakłady ze spread

 

Zakłady sportowe na spread punktowy są również znane jako zakłady z handicapem i są najczęstszą formą zakładów.

 

Ci, którzy obstawiają piłkę nożną, będą zaznajomieni z obstawianiem rozłożenia punktów, ale jest to również metoda na obstawianie koszykówki, zarówno w zawodach NBA, jak i NCAA.

 

Sumy

 

Sumy, zwane również „powyżej i poniżej”, są na ogół takie same na większości rynków zakładów, niezależnie od sportu.

 

Koncepcja jest prosta. Bukmacherzy oferują swoje oszacowanie całkowitej liczby punktów zdobytych w poszczególnych zawodach, a obstawiający mogą obstawiać powyżej lub poniżej tej liczby.

 

Należy również pamiętać, że suma uwzględnia pełną liczbę punktów zdobytych w grze, a nie tylko w regulaminowym czasie. Jeśli w meczu dojdzie do dogrywki, te punkty są również liczone przy obliczaniu sumy.

 

Money

 

Money są zdecydowanie najłatwiejszym do zrozumienia typem zakładu. Zakłady sportowe moneyline znane również jako „zakłady na wygraną”, nie obejmują spread punktów ani żadnego rodzaju handicapu.

 

Obstawiając moneyline, obstawiający stawiają tylko na zwycięzcę konkursu. Nie ma rozrzutu punktów.

 

Zakłady moneyline są dostępne dla wszystkich głównych sportów amerykańskich i są wykorzystywane jako główny typ zakładów w baseballu i hokeju.

 

Chociaż na dzisiejszym rynku zakładów jest trochę rozrzutu punktów combo i moneyline w postaci linii do gry i runlines, te sporty tradycyjnie nie oferują spreadu punktów.

 

Futures

 

Futures, znane również jako outright, to zakłady stawiane na wydarzenie, które zwykle ma miejsce kilka tygodni lub miesięcy później. Można jednak postawić na nie w krótszym czasie, aż do zakończenia wydarzenia.

 

W przeciwieństwie do spreadu punktowego lub zakładów całkowitych przyszłe rynki nie mogą pchać. Obstawiający wygrają lub przegrają swój zakład.

 

Najczęstsze przyszłe zakłady koncentrują się na mistrzostwach głównych sportów. Zakłady na to, która drużyna wygra mistrzostwa NBA, Super Bowl lub World Series są uważane za najpopularniejsze typy futures zakładów.

 

Props

 

Props są nazywane przez wielu bukmacherów internetowych „specjalnymi”. Props to rynki, które nie są związane z ostatecznym wynikiem lub wynikiem gry.

 

Są pochodnymi rozrzutu punktów i sumy i są rodzajem „gry w grze” dla obstawiających.

 

Początkowo były to jedynie zakłady sportowe typu nowości na Super Bowl, ale teraz są oferowane codziennie w różnych dyscyplinach sportowych.

 

Rekwizyty można podzielić na dwie kategorie: rekwizyty gracza i rekwizyty zespołu. Najczęstszym rekwizytem zespołu jest „Która drużyna zdobędzie pierwszą bramkę?”

 

Powyższe typy zakładów to wciąż tylko niewielka część arsenału zakładów bukmacherskich, ale zaleca się, aby nowi gracze trzymali się ich przed przejściem do innych, bardziej skomplikowanych i zaawansowanych typów zakładów.

 

Na powyższych rynkach można znaleźć wiele wartości. Jeśli robisz zakupy w sposób prawidłowy, nie powinieneś mieć problemu z czerpaniem wielu zysków z wymienionych powyżej rodzajów zakładów. Nie martw się, wszystko przyjdzie z doświadczeniem.

Artykuły sponsorowane