Dopłaty do czynszów w programie Mieszkanie +

0
943
views

Wysokość dopłat do czynszów w programie Mieszkanie+ na być ustalona przez Radę Mieszkalnictwa. Pomimo tego, że pomysł dopłat narodził się stosunkowo niedawno już na wstępie nie wszyscy są zgodni, że to do końca idealna sprawa.

Otóż Konrad Płochocki z Polskiego Związku Firm Deweloperskich jest przekonany, że tak jak w przypadku 500+, znajdą się osoby, które zechcą oszukiwać.

,,Tak samo jak w przypadku 500+, tak i teraz najsprytniejsi będą pierwsi w kolejce. Będą w stanie wykazać formalnie, że mają niższe dochody, choć będą chodzić ubrani za parę tysięcy złotych. Jednak ale na papierze będzie im się należało mieszkanie z dopłatą’’ – mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Oczywiście Płochocki zauważa też drugą, lepszą stronę medalu. Cieszy się że osoby naprawdę potrzebujące będą mogły mieszkać płacąc niewysoką cenę.

,,Kwoty powinny trafić do naprawdę potrzebujących i do szerokiej grupy obywateli, a nie tylko wybrańców, jak to się zdarzało przy wcześniejszych programach mieszkaniowych. Chodzi o to, aby wyeliminować patologie, które były obecne na rynku mieszkaniowym.

Dotyczy to na przykład mieszkań komunalnych odziedziczonych po babci przez bogatego wnuczka, który pod domem parkuje swoją limuzynę, a czynszu płaci 250 zł’’ – podkreśla dyrektor generalny PZFD.

 

 

Zd24