Jak wybrać hosting dla strony internetowej Twojego biznesu

0
29489
views

O tym, że strona internetowa firmy jest ważna nie trzeba nikogo przekonywać. Współcześnie ludzie spędzają niemało czasu wpatrzeni w ekrany telefonów i komputerów – nawet jeśli przeglądają media społecznościowe czy portale informacyjne, a nie witryny przedsiębiorstw, warto zauważyć, że Internet jest dla nich środowiskiem naturalnym i to tam najłatwiej spotkać pewne grupy klientów.

O ile więc do emerytów łatwiej będzie trafić za pomocą reklamy radiowej czy telewizyjnej, o tyle do młodych ludzi dużo szybciej i skuteczniej można dotrzeć za pomocą sieci.
Firmowa strona internetowa to nierzadko główne źródło dochodu przedsiębiorcy.

Nawet jeśli prowadzi on działalność stacjonarną lub świadczy usługi w swoim lokalu, to dzięki stronie Internetowej potencjalni klienci mogą nie tylko dowiedzieć się o istnieniu jego firmy, ale również zorientować się jakie usługi oferuje. Wiele firm zdaje się nie doceniać zarówno potencjału informacyjnego, jaki drzemie w stronie internetowej, jak i głodu informacji potencjalnych klientów.

Żyjąc w cyfrowym świecie ludzie przyzwyczaili się do jasnych i klarownych komunikatów – trudno jest zwrócić czyjąś uwagę prostotą, to prawda, jednak poza przyciągnięciem uwagi klienta chcielibyśmy również, by poprzez kontakt z naszą firmową witryną przekonał się on do skorzystania z naszych usług czy kupienia oferowanych przez nas produktów.
Dlatego tak ważne jest by nasza strona internetowa cechowała się funkcjonalnością.

Składa się na nią wiele czynników: od przejrzystej szaty graficznej, intuicyjnego układu, sprawnego formatowania strony, aż po dobry hosting i domenę. Wszystkie te elementy składają się na atrakcyjną firmową witrynę, która może zainteresować potencjalnych klientów, a przedsiębiorcom przysporzyć dochodu.

Z perspektywy użytkownika Internetu zwracamy uwagę przede wszystkim na oprawę graficzną strony oraz na to, czy łatwo jest się po niej poruszać. Rzeczy takie jak odpowiednio duże i czytelnie opisane przyciski są ważne, to prawda, tak samo jak zawartość o wysokiej wartości merytorycznej. Cenimy strony przejrzyste i klarowne. Nie wiemy jednak, jak wygląda ich kod i czy z punktu widzenia informatyka są one równie ładne i uporządkowane. A ma to znaczenie! Dobrze napisana strona działa szybciej i sprawniej, rzadziej też się psuje.

Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na to, jak szybko ładują się strony – chyba że na przykład mamy słabą jakość połączenia sieciowego i strony ładują się niezwykle wolno. Wtedy jednak za opóźnienia nie obwiniamy właściciela witryny, a prędzej dostawcę usług internetowych. Gdyby jednak przyszło nam często odwiedzać stronę, która działa niezwykle wolno nawet przy naszym bardzo dobrym połączeniu, zwrócilibyśmy na to uwagę i przestali odwiedzać tę stronę.

Aby zapobiec takim sytuacjom – bardzo niekorzystnym z punktu widzenia właściciela witryny – należy zadbać dobry hosting witryny. Różne domeny internetowe mają różne hostingi – rodzaje serwerów – jednak wszystkie one powinny pozwalać na całodobowy sprawny dostęp wielu użytkowników, także jednocześnie.