Panele fotowoltaiczne – o czym wiedzieć? Z jakich usług skorzystać?

0
33698
views

Fotowoltaika jest dzisiaj bardzo opłacalna, nawet bez dotacji. Nowoczesne technologie umożliwiają na skuteczne działanie paneli fotowoltaicznych o każdej porze. Koszt instalacji zawsze się zwraca, tymczasem żywotność paneli to aż 25 lat.

Szybki rozwój

Technologie fotowoltaiczne rozwijają się dziś naprawdę szybko. Są mniejsze koszty instalacji, jednocześnie wzrasta rentowność tego rodzaju inwestycji, jak ich efektywność. Nie dziwi więc, że rynek fotowoltaiczny to dzisiaj jedna z szybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest kwestia instalacji takich paneli. Generalnie jest kilka warunków sprawności instalacji. Nowoczesne panele fotowoltaiczne najlepiej jak są najwyższej czułości, to gwarantuje najlepsze efekty.

Pamiętajmy, że fotoogniwa to nie tylko oszczędność prądu, gdyż można też zyskać na instalacji grzewczej budynku, która może być tańsza. Są tu różne możliwości, można na przykład grzać wodę prądem, można zastosować elektryczne maty grzewcze w łazienkach, można zainwestować w pomocy ciepła i tak dalej. Tak naprawdę można wykorzystać tu wiele możliwości. Warto zwrócić uwagę, że pompa ciepła może obniżyć koszt ogrzewania o około jedną trzecią, ale jak jednocześnie dobierzemy właściwe panele, cena będzie niższa o kolejne 30-40 procent.

 Jaką ofertę wybrać?

Co ciekawe, fotowoltaika tworzy prawdziwe możliwości zaoszczędzenia na zakupie prądu, ale też zarobku, gdy chcemy odsprzedać energię do sieci. Można przede wszystkim wyprodukować energię na własny użytek, więc dzięki takiej możliwości możemy sporo zaoszczędzić na kupnie prądu od lokalnego dostawcy. Bardzo duże oszczędności są możliwe, gdy skorzystamy z pomocy odpowiedniej firmy, jak http://columbusenergy.pl/. Co ważne, dla każdego klienta istnieje możliwość zakupu w abonamencie (199 zł/miesięcznie).

Dlaczego warto skorzystać z usług Columbus Energy? Firma ma doskonałych partnerów biznesowych, a pewność producentów, dostawców oraz instalatorów jest nie do przecenienia. Z tego względu firma może udzielić tak zwanej Gwarancji Totalnej, dla wszystkich klientów, którzy montują instalacje fotowoltaiczne. Wcześniej było tak, że istniała gwarancja, ale na poszczególne komponenty, a więc na różny okres i u różnego producenta.

To tak jakbyśmy kupili samochód i kiedy zepsuje się skrzynia biegów, szukali jej producenta, a nie głównego producenta samochodu. Dlatego właśnie Gwarancja Totalna, ponieważ zapewnia ten komfort, że niezależnie, co się wydarzy, każdy właściciel instalacji chroniony jest przez całe 15 lat.

Jak planujemy instalację paneli fotowoltaicznych, warto wybrać taką właśnie, sprawdzoną, pewną ofertę.

red