Przemysł i środowisko

0
833
views

Ekologia. „Przedsiębiorstwo – zagrożenia – ochrona środowiska”- taki tytuł nosi seminarium dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, które odbędzie się 30 września 2011 w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

Temat zaprezentują przedstawiciele Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz goście z bydgoskiego oddziału Unilever Polska S.A.
Gdańskie lotnisko to najszybciej rozwijający się port lotniczy w Polsce. Wyprzedził nawet stolicę. Jest już największą bazą tanich linii Wizzair w Polsce oraz drugim w kolejności, zarazem po Krakowie, lotniskiem obsługującym połączenia niskokosztowe. Już za rok przepustowość gdańskiego lotniska zwiększy się ponad dwukrotnie. Wszystko za sprawą modernizacji.
– Bydgoska fabryka, to Oddział Detergentów i Kosmetyków koncernu Unilever Polska S.A. Zakład od 20 lat dynamicznie rozwija się unowocześniając linie produkcyjne – wyjaśnia Sandra Federowicz, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.
W bydgoskiej fabryce wytwarzane są wszystkie znane na całym świecie marki kosmetyków i detergentów takie jak Dove, Clear, Timotei, Vaseline Intensive Care, Domestos. Unilever przykłada ogromne znaczenie do zrównoważonego rozwoju- bezpieczeństwa pracowników i otaczającego środowiska.
Taka forma edukacji ma przybliżyć młodemu pokoleniu działania podejmowane przez przedsiębiorstwa na rzecz ochrony przyrody. Przedsiębiorstwo to nie tylko „truciciel”, ale przede wszystkim zmieniający swoje oblicze zakład przyjazny naturze.