Uroczysty „Beatus” dla Jana Pawała II

0
698
views

Koncert. „Beatus” – tak zatytułowany jest niedzielny (9 października) koncert symfoniczny w toruńskim kościele akademickim, na który złożą się kompozycje Michała Lorenca, jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej.

To polska premiera muzycznego hołdu papieżowi Janowi Pawłowi II, wykonanego po raz pierwszy w maju w Rzymie, na zakończenie uroczystości beatyfikacyjnych. W programie koncertu – który uświetni obchody Dnia Papieskiego i dwudziestopięciolecie posługi biskupiej ordynariusza toruńskiego Andrzeja Suskiego – znalazła się muzyka skomponowana do pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Jan Paweł II. Szukałem Was …” oraz inne utwory. Wśród wykonawców polscy i zagraniczni soliści oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Chór Capella Corale Varsaviana i zespół Des Orient. Za pulpitem dyrygenckim Andrzej Borzym jr.
– Koncert, na który przyjeżdża do Torunia kompozytor, organizują samorząd województwa oraz samorząd Torunia – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.
Wstęp jest wolny. Początek o 19.