Ekspedycja KONGO

0
895
views

Stało się! Expedycja IV Kongo oficjalnie wyruszyła! Przed uczestnikami tysiące kilometrów do przebycia, a ich cel stanowi samo serce Afryki.  
Tegoroczna wyprawa pod każdym względem różni się od poprzednich projektów ekspedycji. Co czeka naszych śmiałków?

Demokratyczna Republika Konga – państwo w środkowej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim. Była kolonia belgijska.  Na przestrzeni ostatnich lat arena wewnętrznych zamieszek, które momentami przeobrażały się w wojny domowe.

Tajemnicze terytorium, tak bardzo od nas odległe przestrzennie i kulturowo. Samo serce czarnego lądu. Cel wyprawy uczestników Expedycji IV Kongo.

Po wielu tygodniach intensywnych przygotowań, czwórka dzielnych uczestników wyruszyła dziś z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Przed nimi ponad 40 dni w drodze i przeszło 14 tysięcy kilometrów do pokonania, aby dotrzeć do upragnionego celu wyprawy.

Trudy podróży, przejazd przez kraje potencjalnie niebezpieczne z perspektywy Europejczyka to nie lada wyzwanie i zarazem przygoda życia. Co ich czeka?

Na pierwszym etapie podróży uczestnicy przemierzą samochodem terenowym: Czechy, Austrię, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Maroko, Mauretanię, Senegal.
Następnie przesiądą się w Dakarze (Senegal) do samolotu, którym wylądują w Kinszasie w Republice Demokratycznej KONGO.  Spędzą tam 10 dni – zwiedzając ten kraj za środek transportu mając motocykl. Drogę powrotną rozpoczną od odebrania pozostawionego w Dakarze samochodu, którym powrócą do Polski z niezliczoną ilością barwnych opowieści o zupełnie innym świecie.

Poprzednie ekspedycje odbyły się pod nazwami: Morze Czarne 2004, Mahrab 2006, Sey Kraków-Pekin 2008. Tym razem jednym z głównych celów uczestników podróży będzie promocja Polski i polskości na trasie wyprawy.

Jakie przygody spotkają po drodze?
Czy uda im się przewieźć śnieg z Kasprowego do Dakaru? Bądźcie z nami na bieżąco!

 

Zobacz nas na:  KONGO  oraz  KONGO/NaKanapa.pl,  facebook.com/e4kongo