Chór dla Polonii. Pastorałki łączą Polaków na całym świecie

0
788
views

W Skarżysku- Kamiennej, w ubiegłym tygodniu miał miejsce występ chóru. Chór ten, w przepiękny sposób wykonał szereg pastorałek i bożonarodzeniowych kolęd. Pieśni te, swoją wyjątkowością, łączyły wszystkich zebranych na widowni gości.

A ich przesłaniem było połączyć serca wszystkich Polaków, mieszkających w naszym kraju, jak też i za granicą.

Cicha noc

Dla mnie najpiękniejszą z kolęd, jest oczywiście „Cicha noc”. Zawsze podczas jej słuchania, rzewnie ronię łezkę. A przychodzą i wspomnienia tych wszystkich Polaków, którzy z pobudek politycznych zmuszeni byli zamieszkać w odległych miejscach kuli ziemskiej- dopowiada Aniela Jurkowska.

Występ solistki

Mnie za serce chwycił występ solistki Pani Władysławy, która w przepiękny sposób wykonała dziewiętnastowieczną pastorałkę, z życzeniami dla wszystkich rodaków, mieszkających na całym świecie. Ten piękny utwór i oczywiście urocze jego wykonanie, nie miało sobie równych. Nie tylko wszyscy widzowie poczuli się nim zaszczyceni, ale za pewne i ci, którzy mieszkają gdzieś daleko, ale ich serca biją też dla ojczyzny- relacjonuje pani Marzena.

Gdy się Chrystus rodzi…

Gdyby nie narodziny Syna Bożego, ludzie pozbawieni byliby możliwości zbawienia swojej nędznej duszy. Toteż dla każdego chrześcijanina, ten moment jest czasem wyjątkowym. Polacy potrafią celebrować wszystkie święta, a także nie zapominają tych naszych rodaków, którzy mieszkają daleko od ojczyzny.

Tym akcentem, rozpoczynającej się kolędy, Gdy się Chrystus rodzi….składamy najserdeczniejsze życzenia naszej Polonii- wtrąca pan Aleksander.

Wieczór kolęd i pastorałek, potrafi zagrać w specyficzny sposób na naszych uczuciach religijnych, jak też i na patriotycznych. Zatem warto jest uczestniczyć w tak wyjątkowych chwilach, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia.

 

 

Ewa Michałowska – Walkiewicz