Amerykanie chcą określić reguły cyberwojny

0
1342
views

Przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa obrony James Miller powiedział w środę, że Pentagon rozważa różne scenariusze, próbując określić reguły prowadzenia wojny w internecie.

Jego zdaniem wojsko USA może nigdy nie udzielić bezpośredniej odpowiedzi, kiedy należy kontratakować w przypadku ataku komputerowego. Jak pisze AP, w skomplikowanym świecie elektroniki nieznani napastnicy w ułamku sekundy mogą rozpocząć ataki na innych kontynentach i przekierować je przez sieć cywilną.

Miller podkreśla, że urzędnicy będą musieli polegać na własnym osądzie, ponieważ w kwestii cyberwojny jest zbyt wiele spraw niejednoznacznych.

Dodaje, że przedstawiciele resortu obrony USA już zajmują się sprawami bezpieczeństwa, w tym także pytaniem, kiedy należy odpowiedzieć na próbę kradzieży istotnych danych lub na atak sieciowy o wysokim stopniu agresji.

Według Federalnego Biura Śledczego (FBI) hakerzy już zdołali uzyskać dostęp do sieci amerykańskiej energetycznej, wykradali też własność intelektualną, tajemnice korporacyjne, czy też pieniądze. Jeden z banków w ciągu jednego dnia stracił 10 mln dolarów.

WIĘCEJ NA: www.pap.pl