Inotel gotowy do transmisji 3D

0
1288
views

Inotel, wielkopolski operator telekomunikacyjny, potwierdził gotowość do nadawania transmisji telewizyjnych w technologii 3D. To już tylko kwestia czasu, kiedy standard 3DTV na stałe zagości w naszych domach – powiedział Jacek Augustyniak odpowiadający za rozwój programowy sieci Inotel.

Transmisje w 3D, dotąd spotykane przede wszystkim na ekranach kinowych, to nowy wymiar telewizyjnej rozrywki. Zastosowana technologia dająca wrażenie bycia w centrum wydarzeń dokonujących się na ekranie to emocje dla całej rodziny, zarówno fanów programów sportowych, przyrodniczych czy miłośników kina akcji. Już teraz wiadomo, że dostępność sygnału 3D w domach będzie ofertowym hitem determinującym wybór operatora telekomunikacyjnego.

Kanały, których programy emitowane są w trójwymiarze opierają się na czterech technologiach, z czego trzy wymagają wyposażenia w specjalne okulary. Jak mówią technicy z Inotela, czwarty model ma małe szanse na przyjęcie, ponieważ wymaga od widza utrzymywania nieruchomej, zatem dość niewygodnej pozycji w czasie seansu. Pozostałe technologie różnią się wykorzystanym sprzętem – najgorszą jakość dostarczą okulary dwukolorowe – z zieloną i czerwoną szybką. Z kolei na doskonałą wizję możemy liczyć wykorzystując okulary polaryzacyjne oraz migawkowe, które synchronizują się z emitowanym obrazem.

Jak zapewnia Jacek Augustyniak z Inotel: – Zarówno sieć światłowodowa, jak i oferowany przez nas sprzęt dekodujący są w pełni przystosowane i gotowe do rozpoczęcia nadawania transmisji w technologii 3D. Niecierpliwym polecamy ofertę HD, w tym m.in. Eurosport oraz National Geographic dostępny w pakiecie podstawowym.

Do tej pory telewizyjne transmisje 3D oglądnąć mogli mieszkańcy zaledwie kilku krajów europejskich, w tym m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. W polskiej telewizji pierwsza emisja w tej technologii odbyła się w maju 2010 r.

Z pakietów na telewizję, Internet i telefonię od Inotela skorzystać mogą mieszkańcy Wielkopolski – Poznania, Gniezna, Obornik, Swarzędza, Jarocina oraz Koziegłów. Więcej na www.inotel.pl.