KSW 14: "Butterbean" pokonał wagę!

0
1113
views

Za nami ważenie zawodników, którzy wezmą udział w sobotniej gali Konfrontacje Sztuk Walki 14 w łódzkiej Atlas Arenie. Największą jego gwiazdą był Eric „Butterbean” Esch, który… pokonał wagę, na której stawali zawodnicy!

Pierwsi na wagę weszli zawodnicy, którzy będą walczyć w turnieju w wadze lekkiej. Okazało się, że Borys Mańkowski minimalnie przekroczył limit 70 kilogramów, ale nie przekreśla to jego występu na gali.

Ważenie zawodników walczących w pojedynkach typu „extra fight”, rozpoczęli Marcin Najman i Przemysław Saleta. Pierwszy na wagę wszedł „El Testosteron”, który okazał się minimalnie lżejszy od Salety (100 kilogramów wobec 101).

Następni w kolejności byli Daniel „Kociao” Dowda i Krzysztof Kułak. Dwaj zawodnicy KSW Team stoczą pojedynek w wadze średniej.

Po nich na wagę weszli finaliści turnieju KSW 13 – Hiszpan Daniel Tabera i Jan „John” Błachowicz. Polski mistrz świata w Muay Thai okazał się minimalnie cięższy od swojego rywala.

Fani MMA najbardziej czekali na występ na ważeniu Erica „Butterbeana” Escha, i ten ich nie zawiódł. Okazało się, że Amerykanin waży ponad 200 kilogramów! Waga, na której stawali zawodnicy zatrzymała się na swoim maksymalnym limicie i nie była w stanie podać dokładnej masy „Butterbeana”.

Mariusz Pudzianowski był zdecydowanie lżejszy od swojego przeciwnika – obecnie „Dominator” waży 118 kg.

Wyniki ważenia przed KSW 14:

Waga ciężka
Najman 100 kg – Saleta 101 kg

Waga średnia
Daniel „Kociao” Dowda 84,2 kg – Krzysztof Kułak 83,6 kg

Finał KSW 13, półciężka
Daniel Tabera 92,7 – Jan Błachowicz 93 (mistrz świata w Muay Thai)

Waga ciężka
Eric Esch (ponad 200 kg) – Mariusz Pudzianowski (118 kg).